کد خبر: 207375 A

این میزان خسارت در اثر سرمازدگی، خشکسالی و سایر حوادثغیر مترقبه به بهره برداران این شهرستان وارد شده که پدیده خشکسالی با ۴۷۲ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال بیشترین میزان خسارت را به بهره برداران وارد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چاروایماق در استان آذربایجان شرقی گفت: کشاورزان، باغداران و دامداران این شهرستان در سال زراعی جاری در اثر حوادثغیرمترقبه ۵۷۶ میلیارد و ۱۲۳ میلیون ریال خسارت دیدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید احمدی در گفتگو با خبرنگاران افزود: این میزان خسارت در اثر سرمازدگی، خشکسالی و سایر حوادثغیر مترقبه به بهره برداران این شهرستان وارد شده که پدیده خشکسالی با ۴۷۲ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال بیشترین میزان خسارت را به بهره برداران وارد کرده است.

وی خسارت ناشی از سرمازدگی را ۱۰۳ میلیارد و ۲۵۹ میلیون ریال و خسارت ناشی از و سایر حوادثغیر مترقبه را ۳۶۰ میلیون ریال اعلام کردو گفت: حوادثغیرمترقبه به باغ‌ها و مزارع خسارت وارد کرده و موجب کاهش ۳۳ هزار و ۵۵۷ تن از محصولات باغی و زراعی این شهرستان شده است.

چاراویماق با حدود ۷۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی که حدود پنج هزار هکتار آن را باغات تشکیل می‌دهد، سالانه حدود ۱۱۴ هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می‌کند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی جهاد کشاورزی خشکسالی کشاورزی شهرستان میلیارد ریال بهره خسارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر