کد خبر: 208962 A

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس:

شهرستان‌ها می‌توانند در ایجاد صندوق توسعه بخش کشاورزی پیش قدم شوند و هر چه قدر پول گذاشتند دولت آماده است ۴۹ درصد آن را واریز صندوق کند تا در خدمت تولید باشد و در این خصوص گندمکاران این شهرستان در اولویت هستند.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس گفت: تا آخر آبان ماه مشکل قانونی و اعتباری سد تاجیار در شهرستان سراب را رفع و پروژه به افتتاح برسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا خلیل آقائی در جلسه بررسی مشکلات بخش کشاورزی شهرستان سراب در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سراب با بیان اینکه مشکلی از لحاظ اعتبار نداریم افزود: شهرستان‌ها می‌توانند در ایجاد صندوق توسعه بخش کشاورزی پیش قدم شوند و هر چه قدر پول گذاشتند دولت آماده است ۴۹ درصد آن را واریز صندوق کند تا در خدمت تولید باشد و در این خصوص گندمکاران این شهرستان در اولویت هستند.

وی با بیان اینکه هر کسی بخواهد دام سبک صادر نماید ما تماماً حمایت می‌کنیم افزود: شرایط صادرات این محصول به سایر کشور‌ها فراهم شده است.

آقائی ادامه داد: بر پایه سیاست‌های اساسی و زیربنایی وزارت جهاد کشاورزی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار بخش کشاورزی و برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و کاهش ضایعات در مراحل کاشت، داشت و برداشت، مکانیزاسیون کشاورزی و انجام به موقع عملیات کشاورزی در اولویت می‌باشد.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که از تمام توان، پتانسیل و ظرفیت‌های موجود کشور استفاده کنیم تا به سمت خودکفائی حرکت کنیم افزود: این موضوع در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس با بیان اینکه با توجه به تدابیر اندیشیده شده، کشاورزان نبایستی دغدغه‌ای برای فصل کشت داشته باشند ادامه داد: تامین امنیت غذایی کشور اصل مهمی در فعالیت‌های کشاورزی بوده و این مسئله یکی از سیاست‌های اساسی و کلان اعلام شده توسط مقام معظم رهبری است و دولت و مجلس با حساسیت ویژه‌ای پیگیر رفع مشکلات و گشایش مسیرهای توسعه‌ای در این حوزه هستند.

بخش کشاورزی پول تامین امنیت توسعه پایدار جهاد کشاورزی دولت دولت و مجلس کشاورزی مقام معظم رهبری وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر