کد خبر: 214582 A

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی:

دولت عزم ملی در توسعه و آبادانی روستا‌ها دارد و از بعد از انقلاب تاکنون هیچ دولتی به اندازه دولت دکتر روحانی به توسعه و آبادانی روستا‌ها توجه نکرده است.

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: توسعه کشور بدون توسعه روستا‌ها محقق نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا ایرج مرندی در همایش توانمندسازی روستا که به مناسبت روز ملی روستا و همچنین روز جهانی زن روستایی در محل مجتمع فرهنگی شهید کسایی تبریز برگزار شده بود به توجه ویژه دولت دکتر روحانی به توسعه روستا‌ها اشاره کرد و گفت: طرح صندوق خرد روستائی با همکاری پست بانک‌ها در روستا‌ها تشکیل یافته و یادرحال شکل گیری است

وی افزود: دولت عزم ملی در توسعه و آبادانی روستا‌ها دارد و از بعد از انقلاب تاکنون هیچ دولتی به اندازه دولت دکتر روحانی به توسعه و آبادانی روستا‌ها توجه نکرده است.

مرندی یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید را توجه به موضوع دریاچه ارومیه دانست و افزود: صرفه جوئی در مصرف آب در مصارف خانگی و رعایت الگوی مصرف درکشاورزی به ویژه با تبدیل آبیاری غرقابی مزارع و باغات به قطره‌ای و بارانی(تحت فشار) بایستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی بر حفظ منابع آبی کشور تاکید نموده و افزود: برغم اینکه ۹۰درصد منابع آبی در مصارف کشاورزی است ولی راندمان تولید در این بخش کم بوده و از راندمان تولید جهانی عقب می‌باشیم.

مرندی با بیان اینکه باید در تولید نهاده‌های دامی و کشاورزی به سوی خودکفائی حرکت کنیم افزود: بایستی با برنامه ریزی از واردات نهاده‌ها و هم چنین وابستگی به آن رهائی یابیم تابه خودکفائی و شکوفائی اقتصادی برسیم.

وی بر لزوم تکیه بر تولید درازمدت در اقتصاد مقاومتی با توجه به پیام مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی تاکید نموده و افزود: مسئولین کشور و قوای سه گانه کشور بایستی بی‌درنگ اقدام به اجرای اقتصاد مقاومتی بکنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم باید در بحثتوسعه روستائی مشارکت کنند، همانطورکه در زمان جنگ مشارکت می‌کردند افزود: باید به روستائیان آموزش‌های لازم را در زمینه اشتغال، بیکاری، درآمد و اقتصاد بدهیم و توان فرهنگی و اجتماعی روستا‌ها را در این خصوص بالا ببریم.

وی بر رفع تبعیض بین جامعه روستائی و شهری تاکید نموده و افزود: توسعه روستائی یک فرآیند همه جانبه است و باید در عین حالی که فاکتورهای فرهنگی و اجتماعی روستا‌ها توسعه می‌یابد اقتصاد آن‌ها نیز رشد یابد.

آذربایجان شرقی امور روستایی انقلاب بیکاری جنگ دولت روز جهانی زن فرهنگی و اجتماعی مقام معظم رهبری واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر