کد خبر: 216912 A

تیم علمی شهرداری تبریز در مسابقات جهانی اختراعات کرواسی با درخشش خیره کننده مقام‌های اول تا سوم اختراعات در این مسابقات را به خود اختصاص داد.

تیم علمی شهرداری تبریز در مسابقات جهانی اختراعات کرواسی با درخشش خیره کننده مقام‌های اول تا سوم اختراعات در این مسابقات را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایلنا، تیم علمی شهرداری تبریز در بین هفده کشور شرکت کننده، مقام‌های اول تا سوم مسابقات جهانی اختراعات ۲۰۱۴ کرواسی را از آن خود کرد.

تیم علمی شهرداری تبریز متشکل از دو مخترع جوان تبریزی با ارائه سه طرح در این مسابقات شرکت کرده بود.

فرخ عبداله زاده و فرهاد شیدایی مخترعانی بودند که با سه طرح ابتکاری در این مسابقات و در قالب تیم علمی شهرداری تبریز حضور داشتند.

فرخ عبداله زاده با دو طرح ابداعی نانو آجر فوق سبک پلیمیری و ماده نفوذگر ضد آب کریستالی توانست در این مسابقات مدال‌های برنز و نقره را از آن خود کند و علاوه بر آن به عنوان مخترع برتر مسابقات انتخاب شود.

مخترع دیگر تبریزی عضو تیم شهرداری تبریز، فرهاد شیدایی نیز با طرح سیم سیار هوشمند مقام اول و مدال طلای مسابقات را به خود اختصاص داد و تیم شهرداری نیز در مجموع به عنوان تیم برتر مسابقات انتخاب شدند.

در این دوره از مسابقات بیش از ۳۰۰ مخترع از ۱۷ کشور جهان شرکت نموده بودند و تیم شهرداری تبریز یکی از ۱۰ تیم شرکت کننده کشورمان در این مسابقات بود.

گفتنی است فرهاد عبداله زاده مشاور مخترعان و مبتکران شهرداری کلانشهر تبریز، متولد ۱۳۶۴ و دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران است.

دو طرح ارائه شده توسط فرهاد عبداله زاده پیش از این در مسابقات مختلف جهانی چندین مقام اولی را برای وی به ارمغان آورده بود.

طرح نانو آجر فوق سبک پلیمیری ابداعی این مبتکر اولین آجری است که همزمان با کاهش وزن آجر موجب افزایش مقاومت فشاری آن شده و به کاهش قیمت آن منجر خواهد شد.

ماده نفوذگر ضد آب کریستالی نیز که دومین طرح ارائه شده عبداله زاده در این مسابقات بود به عنوان ماده افزودنی به بتن تولید می شود. این ماده اولین محصول سه کاره در ایران است که از خصوصیات آن می توان به کاستن از میزان مصرف آب در بتن، افزایش مقاومت بتن و ضد آب کننده آن اشاره کرد.

ایران جهان شهرداری کارشناسی ارشد کاهش وزن تیم مسابقات علمی تبریز اختراعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر