کد خبر: 217078 A

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری:

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری تصمیم‌گیری درباره تعیین ریاست مجلس خبرگان را عجولانه دانست.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری تصمیم‌گیری درباره تعیین ریاست مجلس خبرگان را عجولانه دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا آیت‌الله دکتر هاشم‌زاده هریسی در گفتگو با خبرنگاران گفت: میان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در این مورد هیچ اختلافی وجود ندارد.

وی گفت: اصل موضوع تطهیر و تدفین مرحوم آیت الله مهدوی کنی است. فعلا صحیح نیست درباره انتخاب ریاست مجلس خبرگان صحبتی کرد مجلس دو نائب رئیس دارد که می‌توانند در غیاب رئیس مجلس، رسیدگی به امور و مدیریت و اداره جلسات را انجام دهند.

وی با اشاره به روند انتخاب ریاست مجلس خبرگان گفت: کلیات آن این است که رئیس مجلس را هم در جلسه رسمی مجلس در اسفند ماه می‌توان تعیین نمود هم اینکه می‌شود با تشکیل یک جلسه فوق‌العاده ریاست مجلس را انتخاب کرد. اما فکر می‌کنم راه‌حل اول منطقی‌تر و محتمل‌تر است. اما تصمیم هیئت رئیسه هر کدام که باشد، قانونی و مورد حمایت اعضای مجلس خبرگان است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روابط میان نمایندگان مجلس افزود: باید اعلام کنم میان علما و خبرگان هیچ اختلاف و تنشی وجود ندارد. برخی از بیرون از مجلس فکر می‌کنند میان خبرگان درگیری و تنش وجود دارد. اما من به شما می‌گویم اینگونه نیست. به طور مثال زمانی که آیت‌الله مشکینی ریاست مجلس خبرگان را به عهده داشتند، به آیت الله هاشمی رفسنجانی اصرار داشتند که ریاست مجلس را به دست گیرند. اما آیت الله رفسنجانی این درخواست را رد می‌کردند و موکداً به ایشان می‌گفتند: شما وزنه و اعتبار مجلس خبرگان هستید. وجود شما مانند یک مدال و افتخار برای ما است.

آذربایجان شرقی آیت الله مهدوی کنی آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس مجلس خبرگان مجلس خبرگان رهبری نمایندگان مجلس هیئت رئیسه نماینده انتخاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر