کد خبر: 217350 A

حدود ۲۰۰ نفر از کارگران این کارخانه پیش از ظهر دیروز ابتدا در محوطه کارخانه و سپس با خروج از کارخانه در خیابان منتهی به آن تجمع کردند.

حدود ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه «ماشین آلات صنعتی تبریز»، روز گذشته(۳ آبان) در اعتراض به پرداخت نشدن ۲ ماه حقوق و نامشخص بودن وضعیت کارخانه مقابل درب ورودی این واحد صنعتی تجمع کردند.

منابع خبری ایلنا در کارخانه ماشین آلات صنعتی تبریز گزارش دادند، حدود ۲۰۰ نفر از کارگران این کارخانه پیش از ظهر دیروز ابتدا در محوطه کارخانه و سپس با خروج از کارخانه در خیابان منتهی به آن تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که حقوق ۲ ماه شهریور و مهر را دریافت نکرده‌اند در پی تداوم بی‌توجهی‌ مسئولان کارخانه به مطالبات صنفی‌شان از مسئولان استانی استمداد طلیبدند.

کارگران که افزایش مشکلات کارخانه را حاصل حضور نیافتن کارفرما و سایر مدیران در کارخانه می‌دانند به ایلنا گفته‌اند پس از خروج کارگران معترض از کارخانه، فرماندار تبریز و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی برای جلوگیری از تشدید این اعتراض صنفی در جمع کارگران حاضر شدند.

بر پایه این گزارش، روز گذشته کارگران با دعوت فرماندار تبریز وارد کارخانه شدند و او در جمع کارگران قول داد تا چند روز آینده با دعوت مدیران کارخانه ضمن دریافت مطالبات کارگران وضعیت کارخانه را نیز مشخص کند.

به گفته کارگران این کارخانه علاوه بر دو ماه تعویق حقوق، پرداخت نشدن ۷ ماه حق بیمه به تامین اجتماعی را نیز در سوابق بیمه‌ای‌شان مشاهده می‌کنند. آنان می‌گویند طی ۴ ماه گذشته در کارخانه کاری برای انجام دادن وجود نداشته و حضور آنان صرفا برای ثبت حضور و غیاب انجام می‌شده است.

منابع خبری در کارخانه ماشین‌آلات صنعتی تبریز گزارش داده‌اند که تولید در این واحد صنعتی در سال جاری به حداقل ظرفیت رسیده است. این کارخانه از ابتدای سال حدود ۵۰ تا ۶۰ تراکتور(بیل دار) تولید کرده است که حدود ۱۵ دستگاه از این تولیدات هنوز در انبار کارخانه باقی ماند و فروش نرفته است.

طرح مشکلات کارگران در شورای تامین استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با ابراز تأسف از مشکل پیش آمده در شرکت ماشین آلات صنعتی گفت: خوشبختانه مسئولان ارشد استان آذربایجان شرقی با حساسیت خاصی وضعیت پیش آمده را در این شرکت را پیگیری می کنند.

میر احد حسینی افزود: در حال حاضر موضوع شرکت ماشین آلات صنعتی در شورای تأمین استان آذربایجان شرقی طرح شده و در تلاش‌ایم تا بهترین تصمیم برای بهبود وضعیت این کارخانه گرفته شود.

وی گفت: به نظر می رسد مشکلات کارخانه ماشین آلات صنعتی همانند برخی واحدهای صنعتی مشکل دار استان با همکاری سازمان خصوصی سازی و اعضای شورای تامین استان حل و مسایل به وجود آمده رفع گردد. در این صورت قطعا وضعیت بهتری برای رفع مشکلات این کارخانه وجود دارد که امیدواریم با اقدامات قاطع استانی و همکاری مدیریت این واحد صنعتی به سرعت این کارخانه به حالت تولیدی خود برگشته و نگرانی کارگران در این زمینه برطرف گردد.

کارگران آذربایجان شرقی کارگران تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر