کد خبر: 219291 A

شهردار تبریز:

ارتقای شاخص‌های مختلف زندگی شهروندی از قبیل معیشت، اقتصاد، فرهنگ و هنر، بهداشت و سلامت، علم و فناوری نیازمند افزایش تعامل مدیریت شهری و توسعه دیپلماسی شهری است.

شهردار تبریز در پیامی به مناسبت «روز شهر‌ها» تأکید کرد: شهر‌ها به عنوان کانون پیشرفت‌های زندگی شهروندی، نمایانگر شاخص‌های مادی و معنوی زندگی انسان معاصر هستند.

به گزارش ایلنا، صادق نجفی در این پیام، با اشاره به چالش‌های مشترک مدیریت شهری در کشورهای مختلف جهان، خاطرنشان کرده‌ است: ارتقای شاخص‌های مختلف زندگی شهروندی از قبیل معیشت، اقتصاد، فرهنگ و هنر، بهداشت و سلامت، علم و فناوری نیازمند افزایش تعامل مدیریت شهری و توسعه دیپلماسی شهری است.

شهردار تبریز در ادامه این پیام یادآور شده است: جهان زنده و پویای معاصر و ارتباطات پرشتاب انسان‌ها، ضرورت مشارکت و ارتباط مستمر بخش‌های مختلف مدیریت واحد شهری را بیش از پیش بارز می‌سازند.

وی در این پیام با تاکید بر اینکه مدیریت شهری باید رافع نیازهای مادی و معنوی شهروندان باشد، تصریح کرده است: رفع آسیب‌ها و چالش‌های متعدد اجتماعی، نیازمند تجلی فرهنگی است که به دور از گرایش‌های مادی و تفکرات انحرافی، با نشات‌گیری از باورهای راستین ملت‌های موحد و آزاده، فطرت خداجوی انسان را جلا دهد.

نجفی در بخش دیگری از این پیام، موضوعات زیست‌محیطی را از مهم‌ترین معضلات شهر‌ها برشمرده و تأکید کرده ‌است: چالش‌های زیست‌محیطی جهان به خصوص بحران کم‌آبی، تهدید جدی‌ی است که رفع آن، لزوم مدیریت منابع آبی، هدایت اصولی پسماندهای شهری، توسعه حمل و نقل عمومی و عملی‌شدن راهکارهای علمی کاهش آلودگی هوا را بیش از پیش متذکر می‌شود.

وی در پایان با تبریک روز جهانی شهر به شهروندان تبریزی و شهرداران مناطق و عموم فعالان مدیریت شهری، ابراز امیدواری کرده است ارتباط مدیران شهری، رسانه‌های جمعی و عموم شهروندان، به بهبود و توسعه شاخص‌های زندگی شهروندی بینجامد.

آلودگی هوا اقتصاد جهان حمل و نقل عمومی زیست محیطی سلامت شاخص علم و فناوری فرهنگ و هنر مادی و معنوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر