کد خبر: 219914 A

شهردار تبریز:

شمال غرب تبریز به دایره گردشگری این شهر وارد می‌­شود.

شهردار کلانشهر تبریز بر عزم این مجموعه، برای رونق کسب و کار تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق نجفی در بازدید از پروژه‌های عمرانی شمال غرب تبریز گفت: جهت تسریع راه اندازی کارگاه‌های شهرک مبل در منطقه مایان، لایحه‌ای به شورای شهر ارائه خواهیم داد تا ۵۰ درصد بسته تشویقی در صدور پروانه‌ها مصوب شود.

وی با بیان اینکه با مناسب سازی فضای شهرک مبل، می‌توان برخی برنامه‌های فرهنگی و نمایشگاهی را در این محل برگزار کرد، تاکید کرد: با اقداماتی چون تعریف لوکیشن ضبط برنامه شهریمیز و تعیین ایستگاه‌های گردشگری برای برنامه تبریزگردی، می‌توان شمال غرب تبریز را به دایره گردشگری تبریز وارد کرد.

وی هدف از راه اندازی این شهرک را انتقال صنایع و صنوف آلاینده به این محل اعلام کرد و گفت: به منظور جلوگیری از رونق دلال بازی، هرگونه خرید و فروش باید با قیمت کار‌شناسی و شرایط مورد تعیین شهرداری به اصناف تعریف شده بفروشد، در غیر این صورت واگذاری‌ها نمی‌تواند خارج از تعاریف و برنامه‌های شهرداری انجام شود.

شهردار تبریز، در این بازدید در جریان مشکلات و نیازهای صاحبان اصناف و سرمایه گذاران شهرک مبل قرار گرفت و تاکید کرد: شخصا مشکل انشعابات آب، برق و گاز شهرک را پیگیری خواهم کرد تا هرچه سریع‌تر نسبت به راه اندازی کارگاه‌ها اقدام شود.

نجفی یکی دیگر از مشکلات شهرک مبل و خودرو الماس تبریز را نبود راه مناسب دانست و گفت: متاسفانه در حال حاضر اهالی و اصناف این شهرک از مسیر موقت استفاده می‌کنند که آسفالت، روشنایی و شرایط جاده‌ای مناسب ندارد و در صورت احداثراه اصلی شهرک توسط اداره کل راه و شهرسازی تحولی بزرگ در این منطقه روی خواهد داد.

وی افزود: با تجهیز شهرک اختصاصی مبل در تبریز، علاوه بر تمرکز مراکز پراکنده عرضه مبل در یک نقطه مشخص، شاهد تقویت این صنعت در قالب یک نمایشگاه کم‌نظیر خواهیم بود.

اداره کل راه برنامه های فرهنگی جاده خرید و فروش خودرو سرمایه گذاران شهرداری کسب و کار گردشگری لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر