کد خبر: 219932 A

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص دادگستری استان آذربایجان شرقی با موضوع «استماع مسایل و مشکلات مدیران شرکت گاز استان در رابطه با مسایل حوزه گازرسانی و خطوط انتقال گاز و شناسایی و احصاء جرایم مرتبط و ارائه راهکارهای لازم برای پیشگیری از وقوع آنها» برگزار شد.

جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با جرایم خاص دادگستری استان آذربایجان شرقی با موضوع «استماع مسایل و مشکلات مدیران شرکت گاز استان در رابطه با مسایل حوزه گازرسانی و خطوط انتقال گاز و شناسایی و احصاء جرایم مرتبط و ارائه راهکارهای لازم برای پیشگیری از وقوع آنها» با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب تبریز، و شهرستانهای استان، مدیران شرکت گاز آذربایجان شرقی و منطقه ۸ عملیات گاز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در این جلسه با تأکید بر اینکه همه در مقابل قانون یکسان هستند اظهار داشت: قانون باید درباره همه یکسان اجرا شود

حجت الاسلام والمسلمین شریفی افزود: دادگستری استان در مقام اجرای قانون آماده هرگونه همکاری با دستگاهها و ادارات مربوطه از جمله شرکت گاز استان است.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه اولویت اصلی دادگستری در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تأسیسات و خطوط انتقال گاز، پیشگیری از انجام این ساخت و سازها است، تأکید کرد: شرکت گاز استان و منطقه ۸ عملیات گاز باید قبل از اینکه ساخت و سازی انجام شود، با اقداماتی از قبیل نصب تابلو و مشخص نمودن حریم خطوط انتقال گاز مردم را آگاه و ضمن جلوگیری از تشکیل پرونده های قضایی از به هدر رفتن اموال مردم و دولت جلوگیری کنند.

خلیل الهی همچنین با ارائه آماری از دستورات و اقدامات قضایی انجام شده در یک سال گذشته و اعلام هرگونه آمادگی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و جهت آزادسازی حریم خطوط انتقال گاز تأکید کرد: بر اساس قانون، هرگونه ساخت و ساز در حریم خطوط انتقال گاز ممنوع است و شهروندان باید از ساخت و ساز تا فاصله ۲۵۰ متری دو طرف خط لوله گاز اجتناب کنند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از فعالیت این شرکت گفت: شرکت گاز استان با اجرای ۱۶هزار کیلومتر شبکه در سطح استان دارای بیش از یک میلیون ۲۶۵ هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی است.

ولی اله دینی افزود: ۵۹ اداره در سطح استان نسبت به ارائه خدمات به مشترکین انجام وظیفه می کنند.

در ادامه جلسه مدیران حقوقی شرکت گاز استان و مدیر منطقه ۸ عملیات گاز ضمن بیان اهم مسائل و مشکلات قضایی مربوط به حوزه گازرسانی و خطوط انتقال گاز، خواستار همکاری و تعامل هرچه بیشتر دستگاه قضایی برای رفع این مشکلات شدند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی دادستان عمومی و انقلاب دستگاه قضایی رئیس کل دادگستری استان ساخت و ساز قانون گاز مشکلات همکاری و تعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر