کد خبر: 219934 A

رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی ملکان:

کارآفرینی می تواند بیشترین تاثیر را در رشد اقتصادی، ایجاد ارزش افزوده و افزایش بهره وری داشته باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ملکان گفت: کار آفرینی باعثایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه اشتغال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز حبیبی که در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان ملکان سخن می گفت، افزود: کارآفرینی می تواند بیشترین تاثیر را در رشد اقتصادی، ایجاد ارزش افزوده و افزایش بهره وری داشته باشد.

وی با بیان سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، گفت: با توجه به بند۱ این سیاست ها تأمین شرایط و فعال‌سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‌های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‌های جمعی و تأکید بر ارتقاء درآمد و نقش طبقات کم‌درآمد و متوسط را بیان کرده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از فرآیند توسعه‌ای بخش تعاون در سال‌های اخیر و برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای صورت گرفته در بخش تعاون بر اولویت ایجاد تعاونی‌های دانش‌بنیان و علمی کردن فعالیت‌های تعاونی در کشور تأکید کرد و افزود: دانشجویانی که دارای ایده و طرح نوآورانه هستند می توانند با همکاری یکدیگر نسبت به تشکیل تعاونی دانش بنیان اقدام نموده و در قالب این تعاونی ها برای خود و دیگر دانشجویان ایجاد اشتغال کنند.

وی با اشاره به پتانسیل های موجود در حوزه کشاورزی شهرستان ملکان ایجاد تعاونی های تولید و فرآوری انگور و مشتقات آن را بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار برای دانشنجویان و فارغ التحصیلان رشته کشاورزی دانست و گفت: طرح های فارغ التحصیلان رشته کشاورزی و زیست شناسی می تواند با موفقیت در این شهرستان اجرا شود.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی اشتغال اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال بهره وری جامعه دانشگاه پیام نور درآمد رشد اقتصادی زیست شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر