کد خبر: 222453 A

مدیرعامل سازمان کشتارگاه شهرداری تبریز:

مدیرعامل سازمان کشتارگاه شهرداری تبریز از راه اندازی خدمات کشتار نذورات توسط کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز خبر داد.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه شهرداری تبریز از راه اندازی خدمات کشتار نذورات توسط کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حیدر شعبان‌پور گفت: به این منظور، شهروندان متقاضی ذبح و نذر قربانی، می‌توانند با تماس تلفنی و به صورت رایگان، دام ذبح‌شده مورد نظر خود را با بسته‌بندی و آلایش اجزای مختلف تحویل بگیرند.

وی افزود: امروزه، فروش گوشت به صورت لاشه آویزان، دیگر موضوعیتی در کلانشهر‌ها ندارد، بر همین اساس، برنامه‌های مختلف بسته‌بندی و صنایع جانبی مورد نظر کشتارگاه بوده و با صدور مجوزهای لازم، فعال خواهد شد.

شعبان‌پور با بیان اینکه با توانمندسازی سازمان و ارایه خدمات کیفی رایگان، قطعاً کشتار قاچاق و غیررسمی شهر نیز بر طرف خواهد شد تأکید کرد: کشتارگاه تبریز اساساً باید از مراکز سودده زیرمجموعه شهرداری باشد اما متاسفانه، با شرایط و اساسنامه فعلی، این امر می‌سر نیست؛ به طوری که شهرداری سالانه ۲۰ میلیارد ریال برای جبران هزینه‌های مختلف این سازمان می‌پردازد.

وی با بیان اینکه طبق اساسنامه فعلی، کشتارگاه اجازه فعالیت اقتصادی ندارد، اظهار داشت: با تغییر اساسنامه در قالب ارایه و تصویب لایحه و صدور مجوز فعالیت اقتصادی، سازمان در کشتار، بسته‌بندی و توزیع و تامین مراکر فروش گوشت و راه اندازی سالن کشتار طیور این مرکز به سوددهی لازم خواهد رسید.

وی شرایط محل سابق کشتارگاه تبریز را یادآور شد و افزود: مسکونی بودن محدوده مکان سابق کشتارگاه تبریز و درخواست‌های شهروندان آن محدوده، باعثشد پس از مطالعه و مکان‌یابی‌های لازم، محل فعلی به عنوان کشتارگاه جدید پیش‌بینی و افتتاح شود.

شعبان‌پور با بیان این‌که مکان حاضر از نظر پرسنل و حقوق و مسائل مالی، در بدو تحویل، وضعیت مناسبی نداشت، گفت: با تغییراتی که در یک سال اخیر، در سالن کشتار و وضعیت اداری صورت گرفت، هزینه و درآمد این سازمان برابر شده است.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز، یادآور شد: در صورت منتفی شدن بحثواگذاری، با ادامه روال فعلی و راه‌اندازی صنایع جانبی کشتارگاه تبریز در آینده‌ای نزدیک، سودده خواهد بود.

وی گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری بر توسعه فعالیت‌های کشتارگاه تاکید دارند و خوشبختانه از نظر تاسیسات فنی و ضوابط دامپزشکی هیچ محدودیتی برای توسعه کشتارگاه وجود ندارد.

حقوق درآمد شورای اسلامی شهر شهرداری قاچاق گوشت لایحه سازمان تبریز کشتارگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر