کد خبر: 226351 A

هفت هزار عکس در خط پایان

در این مرحله داوران سوگواره از میان ۶ هزار و ۹۳۸ قطعه عکس از ۸۶۶ عکاس، ۵۱ قطعه از ۴۵ عکاس را برای ورود به مرحله نهایی سوگواره برگزیدند.

هیات داوران سومین سوگواره ملی عکس قاب خالی خورشید، کار داوری نزدیک هفت هزار قطعه عکس را نهایی کردند.

به گزارش ایلنا، «سومین سوگواره ملی عکس قاب خالی خورشید» با دریافت حدود هفت هزار قطعه عکس از شهرهای مختلف کشور که با موضوع آیین های ماه محرم برگزار شده بود به مرحله داوری رسید.

در این مرحله داوران سوگواره از میان ۶ هزار و ۹۳۸ قطعه عکس از ۸۶۶ عکاس، ۵۱ قطعه از ۴۵ عکاس را برای ورود به مرحله نهایی سوگواره برگزیدند.

ارزیابی تمام آثار رسیده به دبیرخانه را اسماعیل عباسی، سید عباس میرهاشمی، سید مجتبی خاتمی، محمدرضا خاکزاد و محسن بایرام نژاد از فعالان و پیشکسوتان هنر عکاسی بر عهده داشتند و آثاری را که در عین داشتن مضامین متناسب، به لحاظ فرم و ویژگی های هنری عکاسی از صلاحیت بالایی برخوردار بودند برای رقابت در مرحله نهایی و معرفی نفرات برگزیده انتخاب کردند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی داوران سوگواره و دبیرخانه سومین سوگواره ملی عکس قاب خالی خورشید، ابراز امیدواری نمود این سوگواره به عنوان یک حرکت فرهنگی که تلاش موثری برای ثبت نمودهای مختلف و آیین های ماه محرم و سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) را آغاز نموده، با مشارکت هنرمندان عکاس کشور روزهای پربارتری را پیش رو داشته باشد.
حسین آذرنیا با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکسهای منتخب دوره های قبلی این سوگواره در محل یادمان مفاخر آذربایجان، از عموم علاقمندان دعوت نمود از این عکسهای ارزشمند که معرف سوگواری در نقاط دور و نزدیک کشور هستند، بازدید نمایند.

گفتنی است نمایشگاه عکس های راه یافته به مرحله نهایی همزمان با معرفی آثار حائز رتبه همزمان در آیین اختتامیه سومین سوگواره ملی عکس قاب خالی خورشید، روز ششم آذرماه سال ۱۳۹۳، راس ساعت ۱۶، در سالن اجتماعات شهرداری تبریز با حضور هیات داوران، هنرمندان شهر تبریز و علاقمندان هنر عکاسی برگزار خواهد شد.

پیشکسوتان رقابت سالن اجتماعات شبانه روزی شهرداری عکاسی فرهنگی هنری محرم عکس سوگواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر