کد خبر: 232019 A

رییس سازمان نظام دامپزشکی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در تبریز:

در تلاش هستیم شرایطی فراهم شود تا انتخابات دوره جدید با حضورفعال و گسترده ۳۱ هزار نفر عضو این سازمان که ۱۳ هزار آنان دکتر دامپزشک و بقیه در سایر رده ها فعال هستند برگزار شود.

رییس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: برگزاری انتخابات سازمان نظام دامپزشکی برای بهار سال آینده در حال برنامه ریزی است.

محمدرضا صفری در گفتگو با خبرنگار ایلنا در تبریز اظهار داشت: در تلاش هستیم شرایطی فراهم شود تا انتخابات دوره جدید با حضورفعال و گسترده ۳۱ هزار نفر عضو این سازمان که ۱۳ هزار آنان دکتر دامپزشک و بقیه که در سایر رده ها فعال هستند برگزار شود.

وی گفت: در همین زمینه بسته پیشهادی به وزیر جهادکشاورزی پیش بینی شده که در آن با برخی تغییرات در شرایط و مقررات برگزاری انتخابات در صورت به حدنصاب رسیدن، تعداد اعضای شورای مرکزی استانها می تواند تا ۱۱ نفر نیز امکان افزایش داشته باشد.

صفری افزود: بر این اساس ۲ نفر از منتخبین شورای مرکزی استانها می تواند از سایر رده های دامپزشکی انتخاب شوند که البته انتخابات سایر رده های دامپزشکی جداگانه برای کاندیداهای خودشان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این بسته پیشنهادی انتخابات دکترهای دامپزشک نیز به طور جداگانه برای خودشان انجام خواهد شدگفت: تصویب این بسته پیشهادی منجر به برگزاری انتخاباتی با حضور حداکثری خواهد شد.

صفری به برخی تغییرات پیشنهادی به وزیر جهادکشاورزی در این زمینه اشاره کرد وگفت: برای عضویت سایر گروه های وابسته به رشته دامپزشکی نظیر کارشناسی بهداشت و بازرسی گوشت، تکنسین و کمک تکنسین نیز تمهیدات جدیدی پیش بینی شده است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با تصویب این آیین نامه زمینه برای فعالیت های بیشتر سازمان نظام دامپزشکی فراهم شود.

آیین نامه اعضای شورای انتخابات جمهوری اسلامی ایران کارشناسی گوشت برگزار سازمان نظام دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر