کد خبر: 235712 A

در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی

این اصلاحیه جهت طرح در صحن علنی مجلس تحویل هیئت رئیسه گردیده است که پس از نهایی شدن و تصویب جهت اجرا در دوره آینده ابلاغ می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در این کمیسیون نهایی شده و جهت طرح در صحن علنی مجلس تحویل هیئت رئیسه گردیده است که پس از نهایی شدن و تصویب جهت اجرا در دوره آینده ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا غلامرضا نوری قزلجه امروز در جلسه هم اندیشی بررسی خلاء های قانونی بخش کشاورزی و اصلاحیه قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی درسالن اجتماعات مجتمع شهیدکسائی تبریز، اصلاح قانون نظام مهندسی کشاورزی را ضروری دانست و افزود: فعالیت مستقل نظام مهندسی کشاورزی و دخالت دولت در امور این سازمان تنها به عنوان یک ناظر از جمله ضرورت های خدمات دهی بهتر این سازمان به بخش کشاورزی و فارغ‎التحصیلان این حوزه است که باید در این قانون مورد توجه قرار گیرد.

وی در مورد تعیین تکلیف چاه های غیرمجاز گفت: گزارش وزارت نیرو بیان‌گر این است که وزارت نیرو یک تعلل جدی در اجرای قانون داشته است و باید با قدرت و قوت بیشتری موضوع را پیگیری کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با یادآوری نقس بنیادی حوزه کشاورزی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، افزود: شاید رقم بودجه پیشنهادی دولت برای بخش کشاورزی در دو سال گذشته افزایش یافته اما منابع در نظر گرفته شده برای این بخش پاسخگوی نیازهای بخش کشاورزی نبوده و رقم پایه ای که در نظر گرفته شده خیلی چشمگیر نیست.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته پژوهش تاکید کرد: در زمینه توسعه کشاورزی دانش بنیان با استفاده از انرژی هسته ای، اصلاح نژاد و نباتات با تکیه برتحقیقات و پژوهش و تولید ارقام پربازده و مقاوم در برابر کم آبی و خشکسالی برنامه ریزی ها و اقدامات لازم صورت گیرد.

نوری تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع باید تحقیقات حوزه کشاورزی به سمت تحقیقات کاربردی و روی آوری به کشت های متراکم، توسعه کشت با مصرف آب پایینتر پیش رود تاشاهد توسعه بیشتر بخش کشاورزی باشیم.

نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس یادآورشد: قانون اساسی ما را به خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی مکلف کرده و دولت و مجلس و سایر مسئولان باید با برنامه ریزی صحیح و تخصیص بودجه های لازم در این مسیر حرکت کنند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات پیش روی ایجاد شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی علم خاطر نشان کرد: برای تبدیل ایده به محصول باید سرمایه گذاری شود و در این راستا باید پروژه هایی که قابلیت تبدیل به محصول را دارند شناسایی شده و بسترهای لازم فراهم شود.

بودجه خشکسالی صحن علنی مجلس قانون کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی منابع طبیعی نماینده مردم هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر