کد خبر: 235831 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

اصحاب فرهنگ و هنر انتظار دارند که جایگاه اصلی این شهر در حوزه‌ هنر، ‌فرهنگ و ادب شناسانده شود و این امر نیز تنها با برنامه‌ریزی و برنامه محور بودن محقق خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: برنامه‌محوری اصل اساسی فعالیتهای اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان‌شرقی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا علی‌اکبر صفی‌پور روزچهارشنبه در آیین معارفه معاونت‌های فرهنگی و هنری این اداره کل، اظهار داشت: در حوزه فرهنگ و هنر هم متولیان و هم اصحاب فرهنگ و هنر باید برای پیشبرد امور بر اساس طرح تفصیلی اتفاق نظر داشته باشند و این بدان مفهوم است که با برنامه و برنامه محور حرکت کنند.

وی با اشاره به پیشینه غنی و نیازهای گسترده استان آذربایجان شرقی در حوزه‌ فرهنگ و هنر گفت: اصحاب فرهنگ و هنر انتظار دارند که جایگاه اصلی این شهر در حوزه‌ هنر، ‌فرهنگ و ادب شناسانده شود و این امر نیز تنها با برنامه ریزی و برنامه محور بودن محقق خواهد شد.

صفی‌پور گفت: برنامه محوری در تعریف به این صورت است که تصمیم شخصی جای خود را به تصمیم جمعی و عقلانیت واگذار کرده و براساس جایگاه شرح وظایف و ماموریتهای اداره کل برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت ارائه و عملیاتی می‌شود. ضمن اینکه با در نظرداشتن وضعیت اعتبارات امکان اولویت‌بندی و اجرای طرح‌ها وجود داشته و تعطیل نشود.

وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعهٔ مدیریتی استان بر برنامه محور بودن فعالیت‌ها تاکید ویژه دارند گفت: مدیریت جدید با تکیه بر برنامه محوری جلو رفته است و تمام اقداماتش بر طبق برنامه و زمان بندی پیش می‌رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه یکی از مباحثمهمی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان برنامه‌های خود اعلام کرده، توجه به اقتصاد در فعالیت‌های فرهنگی و هنری است افزود: براین اساس فعالان و متولیان این حوزه نیز باید از فرصت ایجاد شده بیشترین بهره‌وری را داشته و زمینه را برای ارتقای اقتصاد فرهنگ و هنر فراهم کنند.

وی با اشاره به لزوم بازسازی زیرساخت‌های اقتصادی فرهنگ و هنر گفت: با فراهم آمدن بستری مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی اهالی فرهنگ و هنر و درآمدزایی در این حوزه برخی مشکلات برطرف خواهد شد.

در این آیین علی محرمی به عنوان معاون هنری و الیاس گندمی به عنوان معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی معرفی شدند.

آذربایجان شرقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی اقتصاد بهره وری فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معارفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر