کد خبر: 235834 A

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی:

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه سازمانی تخصصی غیردولتی در بخش کشاورزی می‌تواند نقش موثری در کوچک سازی دولت ایفا کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی خواستار اجرای کامل اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص واگذاری تصدی گری‌های بخش کشاورزی به سازمان نظام مهندسی کشاورزی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا شهرام شفیعی در جلسه هم اندیشی بررسی خلاء‌های قانونی بخش کشاورزی و اصلاحیه قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه سازمانی تخصصی غیردولتی در بخش کشاورزی می‌تواند نقش موثری در کوچک سازی دولت ایفا نماید اظهار داشت: باوررود فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به عرصه تولید، امکان رقابت در بازارهای جهانی در عرضه محصولات کشاورزی فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اجرائی نشدن کامل موادی از قانون افزایش بهره وری گفت: با وجود گذشت چندین سال از تصویب قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی، هنوز در پاره‌ای از مواد آن دستورالعمل‌های اجرایی تهیه نشده و اقدام عملیاتی برای اجرایی شدن این قوانین بصورت کامل صورت نگرفته است.

شفیعی با تاکید بر سهم قابل توجه قانون افزایش بهره وری در توسعه بخش کشاورزی گفت: این قانون یکی از قوانین بسیارخوب در بهبود وضعیت کشاورزی کشور می‌باشد و اگر این قانون بصورت کامل اجرایی شود یقیناً شاهد افزایش تولید در این بخش خواهیم بود.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان همچنین خواستار تغییر نوبت اصلاحیه این قانون در صحن علنی مجلس شد و افزود: در صورت تصویب جایگاه سازمان نظام مهندسی در عرصه تولید بهبود خواهد یافت.

آذربایجان شرقی بخش کشاورزی بهره وری دولت رقابت صحن علنی مجلس قانون اساسی کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی محصولات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر