کد خبر: 241979 A

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات تبریز خواستار شد:

روند موجود عملکرد صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز برای کارگران مشکلات روحی و روانی، برای کارفرمایان گرفتاری و محیط های صنعتی تنش ایجاد می‌کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات تبریز گفت: باید با تامین هزینه‌های مورد لزوم از محل منابع صندوق زمینه انتقال کامل سوابق اعضای صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز به سازمان تامین اجتماعی فراهم و اقدام اساسی برای رفع سریع و اساسی بحران موجود صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حاج کریم صادقزاده که امروز صبح در جمع گروهی از اعضای شوراهای اسلامی کار واحدهای صنعتی تبریز و نمایندگان عضو صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز سخن می‌گفت، از عملکرد صندوق آینده ساز طی سالهای گذشته انتقاد کرد و افزود: روند موجود عملکرد صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز برای کارگران مشکلات روحی و روانی، برای کارفرمایان گرفتاری و محیط های صنعتی تنش ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: برخورد صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز با کارگران و بازنشستگان مصداق بارزظلم و بهره‌کشی از اعضاست که ضرورت توجه و رسیدگی سریع و مسئولانه دولت و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را ایجاب می‌کند.

صادق زاده با انتقاد از برخورد مسئولین و به ویژه بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این صندوق اظهار داشت: از مسئولین دولت تدبیر و امید انتظار می رود خواسته های به حق کارگران عضو صندوق آینده ساز را تامین کنند، چرا که در صورت ورشکستگی احتمالی صندوق، محل تامین بودجه و بسته نجات مالی دولت جهت پاسخگویی به هزاران کارگر مشخص نیست.

وی روند مجمع عمومی صندوق آینده ساز را غیر حقوقی دانست و افزود: مجمع عمومی صندوق آینده ساز که اکثریت اعضا نسبت به آن اعتراض دارند، سالهاست که منویات عده ای خاص را به تصویب می‌رساند و توجهی به خواسته کارگران ندارد، کارگرانی که به دستور مسئولان وقت سازمان گسترش و به صورت غیر اختیاری عضوآن شده‌اند.

وی تعیین مستمری ناعادلانه، عدم اجرای کامل قانون بازنشستگی عادی و قانون بازنشستگی سخت و زیان آور و درخواست مبالغ هنگفت از کارفرمایان، اجرای قوانین غیر رسمی و نقض ماده ۲۳ قانون کار را بخشی از مشکلات عمده صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز عنوان کرد.

بازنشستگی بودجه دولت روحی و روانی سازمان تامین اجتماعی شوراهای اسلامی قانون کار مجلس شورای اسلامی مشکلات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر