کد خبر: 242116 A

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی:

مدیریت استان آذربایجان شرقی تا جایی که امکان دارد برای رفع مشکلات این بخش تلاش می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی تولید فولاد آلیاژی را یکی از محورهای توسعه استان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا داود بهبودی امروز در نشست مشترک با مدیران مجتمع فولاد صنعت بناب، گفت: مدیریت استان تا جایی که امکان دارد برای رفع مشکلات این بخش تلاش می‌کند.

وی افزود: صنعت فولاد صنعت بزرگی است که فعالیت‌های بزرگ اقتصادی به آن وابسته هستند و رکود این صنعت فعالیت‌های پس از آن را نیز به رکود می‌کشد.

بهبودی با تاکید بر این که باید از مرحله رکود عبور کنیم، افزود: در شرایط کنونی حضور در سنگر تولید کاری ارزشمند و در عین حال سخت و طاقت‌فرساست.

معاون استاندار آذربایجان شرقی به زمینه‌های صادرات تولیدات این مجتمع و وجود بازار مصرف در کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: بایستی هماهنگی این مجتمع با صادرکنندگان بزرگ در این زمینه صورت پذیرد.

وی با بیان این که در حال حاضر تولید فولاد به اندازه کافی انجام می‌شود، افزود: باید به سمت تولید محصولات فراوری‌شده برویم که لازمه آن احصای نیازهای بخش‌های مختلف مانند صنعت نفت است.

بهبودی در خصوص تامین نقدینگی واحدهای بزرگ صنعتی نیز گفت: در شرایط فعلی بانک‌ها توان این کار را ندارند، لذا باید تقاضای مالی این واحدها را از مسیر سیستم بانکی خارج کرده و به سمت منابع نوین ببریم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مجتمع فولاد بناب برای طرح‌های توسعه این صنعت، ابراز امیدواری کرد با همکاری مدیران این مجتمع و مسوولان استان شاهد تحول در فعالیت‌های آن و حل مشکلات باشیم.

نجاتی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: اگر واحدهای قطعه‌سازی استان و برخی از واحدهای صنعتی بتوانند نیاز خود را از مجتمع فولاد بناب تامین کنند بخش بزرگی از مشکلات این مجتمع حل خواهد شد.

فرماندار بناب هم مجتمع فولاد بناب را یک ظرفیت ملی و استانی خواند و گفت: یقینا مدیریت استان مصمم به حل مشکلات این مجتمع است.

فرج‌الهی ایجاد بازار فروش در داخل استان و تامین نقدینگی مورد نیاز این مجتمع از منابع صندوق توسعه ملی را برای حل مشکلات این مجتمع خواستار شد.

تقی‌زاده، مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب نیز از آغاز تولید شمش فولاد آلیاژی با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن در ماه در این مجتمع خبر داد و با اشاره به مشکلات مجتمع از جمله نوسانات بازار و کمبود نقدینگی، خواستار حمایت دولت در حل مشکلات این مجتمع شد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی پس از این نشست از قسمت‌های مختلف مجتمع فولاد صنعت بناب از جمله خط تولید فولاد آلیاژی بازدید کرد و با توضیحات مدیران و کارشناسان فنی مجتمع در جریان نحوه فعالیت‌های آن قرار گرفت.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی دولت سازمان صنعت معدن و تجارت صنعت صنعت فولاد صنعت نفت فولاد مشکلات نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر