کد خبر: 246323 A

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی:

سفر اخیر دکتر روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران به باکو، اراده دو کشور ایران و آذربایجان را برای گسترش مناسبات را نشان می دهد.

سرکنسول جدید جمهوری اسلامی ایران در نخجوان پیش از عزیمت به محل ماموریت خود، با حضور در استانداری آذربایجان شرقی با معاون سیاسی و امنیتی استاندار دیدار کرد.

به گزارش ایلنا معاون استاندار آذربایجان شرقی در این دیدار که نماینده وزارت امور خارجه در تبریز هم در آن حضور داشت، با اشاره به سفر اخیر دکتر روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران به باکو، اراده دو کشور ایران و آذربایجان را برای گسترش مناسبات در همه زمینه‌ها جدی دانست.

سعید شبستری خیابانی، آمادگی کامل استان آذربایجان شرقی برای توسعه روابط با همسایگان شمال غرب کشور را یادآور شد و گفت: اشتراکات فرهنگی ایران و آذربایجان می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح مناسبات و همکاری‌ها در دوران فعلی باشد.

وی همچنین فعال‌تر شدن کنسول‌گری ایران در نخجوان در خصوص مسایل فیمابین و تلاش برای گسترش ارتباطات دوجانبه در زمینه‌های مختلف را خواستار شد و برای سرکنسول جدید ایران آرزوی موفقیت کرد.

منصور آیرم، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان هم در این دیدار با اشاره به سوابق و تجربیات خود در کشورهای مختلف، گفت: با استفاده از این تجربیات نسبت به گسترش مناسبات فیمابین نهایت تلاش خود را به کار خواهم گرفت.

وی، همکاری نزدیک مسوولان استان آذربایجان شرقی با کنسول‌گری ایران در نخجوان را خواستار شد و تقویت روابط اقتصادی میان استان‌های همسایه و نخجوان را از رویکردهای اصلی خود در ماموریت جدیدش عنوان کرد.

در این دیدار همچنین مدیران حوزه معاونت سیاسی امنیتی استانداری و نماینده وزارت امور خارجه در تبریز مسایل حوزه کاری خود در ارتباط با مناسبات دوجانبه را بیان کردند.

آذربایجان شرقی ارتقای سطح استان آذربایجان شرقی ایران جمهوری اسلامی ایران رییس جمهوری اسلامی ایران معاون معاون سیاسی وزارت امور خارجه مناسبات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر