کد خبر: 380499 A

فرمانده انتظامی مرند خبرداد:

فرمانده انتظامی شهرستان مرند از کشف اشیاء باستانی از یک باند قاچاق با قدمتی بیش از سه هزار سال و مربوط به دوران هخامنشیان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی، سرهنگ علی طاحونی دوشنبه با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر ورود تعدادی اشیاء قیمتی دوران ایران باستان توسط یک باند قاچاق به شهرستان مرند و احتمال خروج این اشیاء از کشور، بلافاصله ماموران نیروی انتظامی مخفیگاه متهمان را شناسایی و یکی از آنان را دستگیر کردند.

وی افزود: در بازرسی از منزل یکی از متهمان یک عدد تندیس سر سنگی با نقوش خط میخی و یک عدد صندوقچه سنگی حاوی کتابچه کوچک از جنس چرم با نقوش و علائم نوشته شده به خط دوران کهن کشف شد که برابر اعلام کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان مرند، اشیاء مکشوفه بسیار قدیمی و از عتیقه جات ایران باستان دوره هخامنشیان بوده و دارای قدمتی بیش از سه هزار ساله هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند در پایان خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده در این خصوص، پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده و تلاش برای دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد.

آذربایجان شرقی باستانی روابط عمومی قاچاق مرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر