کد خبر: 117603 A

قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:

خلیل محبت‌خواه گفت: کارشناسان شهرسازی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی در تهیه و تدوین طرح‌های تفصیلی شهری باید مشارکت جدی داشته باشند.

ایلنا: خلیل محبت خواه گفت: کار‌شناسان شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی در تهیه و تدوین طرح‌های تفصیلی شهری باید مشارکت جدی داشته باشند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی در همایش بزرگداشت روز جهانی «شهرساز» اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در امر شهرسازی تعیین محدوده شهری و حریم آن است که شهرسازان باید نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص قبل از تصویب نهایی طرح‌های تفصیلی انعکاس دهند.
وی بر لزوم تعامل بین رشته‌های هفت‌گانه نظام مهندسی ساختمان در امر شهرسازی تاکید کرد و گفت: برای بافتن تار و پود یک شهر ایده‌آل ضروری‌ست از تمام ایده‌ها و نظرات کار‌شناسان، نخبگان و اساتید در حوزه شهرسازی بهره جست.
این مقام مسئول در اداره کل مسکن و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه از ابتکارات و نوآوری‌های شهرسازی استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: اگر قوانین شهرسازی همطراز با نیاز و خواسته‌های مردم باشد، نابهنجاری‌های ساخت و ساز شهری به حداقل می‌رسد.
مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنانش بر احیای بافت‌های فرسوده شهری تاکید کرد و گفت: سه هزار هکتار بافت فرسوده شهری در استان شناسایی شده است که برای نوسازی این مناطق نیازمند نگاه ویژه صاحب‌نظران حوزه شهرسازی هستیم.
در ادامه این همایش، معاون امور عمرانی استاندار به همراه جمعی از اساتید و مدیران شهری، از دانشجویان نمونه شهرسازی دانشکده هنر دانشگاه ارومیه تجلیل کردند.

آذربایجان غربی راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان ساخت و ساز مدیرکل راه و شهرسازی مسکن معاون امور عمرانی استاندار نخبگان هنر شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر