کد خبر: 136778 A

شهردار ارومیه:

بودجه پیش بینی شده برای سال۹۳ یک هزار و ۱۵۰میلیارد تومان است که یک جهش خوبی حدود ۵۰ درصدی نسبت به سال جاری داشته است و در تلاش هستیم سال آتی کلانشهر ارومیه را شهر نور و سبز معرفی کنیم.

محمدحضرت‌پور شهردار کلانشهر ارومیه گفت: بودجه پیش بینی شده برای سال۹۳یک هزارو۱۵۰میلیاردتومان است که یک جهش خوبی حدود ۵۰ درصدی نسبت به سال جاری داشته است و در تلاش هستیم سال آتی کلانشهر ارومیه راشهر نور و سبز معرفی کنیم.

محمد حضرت‌پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا اظهار داشت: بودجه پیش بینی شده برای سال آتی می‌تواند بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه تمام والویت‌دار پروژه فاخر شهری از جمله پروژه غیرهمسطح ابوذر، زیرگذر مدرس، مادر و شروع عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح مخابرات، فلکه آذربایجان و جاده سرو و انجام عملیات پیاده‌رو سازی در معابر رینک اول توسعه شهری، افزایش سرانه سبز به‌طور میانگین یک مترو دریافت‌های فرسوده شهری تا ۲ متر و تعریض برخی از کوچه‌ها و خیابان‌ها به پایان برسد.

وی در پاسخ به این سئوال در خصوص رکود حاکم بربخش مسکن و ساخت و ساز‌ها در ارومیه گفت: رکود بخش مسکن به‌نظر من در سطح کشور مقطعی است و آذربایجان غربی به‌دلیل فصول سرما رکود بخش مسکن طبیعی به‌نظر می‌رسد، اما از اسفندماه جاری با رکود بازار ارز و سکه بخش مسکن و ساخت و ساز‌ها دوباره رونق می‌گیرد و از طرف دیگر تصمیمات اخیر دولت در خصوص افزایش تهسیلات مسکن قطعا به رونق ساخت و ساز‌ها کمک خوبی خواهد کرد.

شهردار کلانشهر ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود به رینگ دوم و کالیدورهای مسیر ۳۳ کیلومتری کمربندی ارومیه اشاره کرد و گفت: کمربندی دوم را با مشخصات بزرگراه با عرض پوسته ۴۵ متری از ابتدای جاده سرو شروع و منتهی به جاده اشنویه اتمام خواهد رسید.

وی تصریح کرد: طرح مطالعات اولیه مسیر یابی هندسی توسط مشاورین شروع شده و بدنبال انتخاب پیمانکار وشروع عملیات اجرایی آن هستیم.

حضرت‌پور در پاسخ به این سئوال در خصوص بازنگری اساسی در طرح‌های توسعهٔ ارومیه که به‌صورت ایستایی و پویایی لازم را ندارد اظهار داشت: بازنگری در طرح‌های توسعه شهری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، اما از آنجائیکه در طرح تفصیلی جدید به‌دلیل الحاق ۸۰۰ هکتار از اراضی حاشیه شهر به حریم قانونی کارهای خوبی انجام گرفته و نه تنها طرح‌های توسعه ایستایی نبوده بلکه از تحرک وپویایی لازم نیز برخوردار است.

این مقام مسئول در شهرداری ارومیه در بخش پایانی سخنان خود به احداث۳۰ ورزشگاه محله‌ای روباز در پارک‌های محلات و آزادسازی امتداد خیابان عطایی، نصرت، علامه مجلسی، دلیران، و کوچه‌های کمتر از۱۰متر دریافت‌های فرسوده شهری و همچنین آزاد سازی کوچه‌ها و خیابان‌هایی که ۳الی ۴پلاک وجود دارد جز برنامه‌های سال آتی شهرداری ارومیه است.

شهرداری ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر