کد خبر: 201868 A

شهردار کلانشهر ارومیه قول مساعد داد:

به‌زودی زمینی برای احداثمسکن اجتماعی کارگران فاقد مسکن در اختیار تعاونی‌های مسکن کارگران ارومیه قرار می‌گیرد.

شهردار کلانشهر ارومیه گفت: بزودی زمینی را برای احداثمسکن اجتماعی کارگران فاقد مسکن، در اختیار تعاونی‌های مسکن کارگران ارومیه قرار می‌دهم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، حاج محمدحضرت‌پور، شهردار کلانشهر ارومیه، صبح امروز با حضور در دفتر سرپرست جدید تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از حسن انتصاب مهندس نقی‌زاده که از خانواده بزرگ وزارت کار هستند را به سمت سرپرستی سازمان کار آذربایجان غربی را به فال نیک می‌گیریم و از وزیر کار و استانداری آذربایجان غربی به جهت این انتخاب صمیمانه سپاسگزاری خود را اعلام می‌‌کنیم.

حضرت پور سپس به جایگاه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه این اداره کل درحوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی، امیدواریم سرپرست جدید بتواند با تکیه برتعهدات دینی و حرفه‌ای و با بهره گیری از تجارب و تخصص خود از تمامی ظرفیت‌های موجود استانی و ملی، سیاست‌های اجرایی دولت را در چهار چوپ شرح وظایف و خط مشی‌های وزارت کار انجام دهد.

وی چالش پیش روی استان آذربایجان غربی را اشتغال و بیکاری عنوان کرد و گفت: از آنجائی که جایگاه مدیران کل کار استان‌ها در شورای عالی اشتغال بعنوان دبیر کارگروه محسوب می‌شود با توانمند سازی بنگاه‌های اقتصادی استان و گسترش فرصت‌های شغلی پایدار با استفاده ازظرفیت‌های سرمایه گذاری با تقویت و تعاملات و هماهنگی بین بانک‌ها ومسئولین اجرایی دستگاه‌ها درجهت مهار بیکاری از بارز‌ترین وظیفه مدیر کل کار است.

شهردار ارومیه گفت: شهرداری آماده است به تقاضا‌های سرپرست جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در چارچوپ قانون کمک کند و در این راستا راسخ و مصمیم.

دراین دیدار دو ساعته، سرپرست جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از حضور شهردار کلانشهر ارومیه و هیات همراه تقدیر و تشکر کرد و اظهارداشت: لطف و حمایت‌های مسئولین استانی، مسئولیتم را در این برهه حساس دو چندان می‌کند.

مهندس رضا نقی‌زاده ضمن تشریح بخشی از اهداف و برنامه‌های خود در حوزه اشتغال و روابط کار، بر تقویت و تعاملات و هماهنگی با مسئولین عالی استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت پیشبرد اهداف سازمانی و توسعه استانی تاکید کرد و گفت: توانمند سازی، ایجاد و نظارت بر تشکل‌های تعاونی به‌ منظور توسعه بخش(سهم تعاون) در اقتصاد استان و مهار بیکاری، این شاخصه را مهم ارزیابی کرد و گفت: با تشکیل شورای معاونین و مشاورین امین، برنامه‌های خوبی درحوزه اشتغال و روابط کار خواهیم داشت.

وی توجه به اشتغال و صیانت از نیروی کار استان تاکید کرد و گفت: کارگران و کارفرمایان، هر دو برای سازمان کار به‌ عنوان شرکای اجتماعی محسوب می‌شوند و خواسته‌های بحق و منطقی آنان بی‌جواب نخواهد ماند.

ایشان توجه به توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و تعامل سازنده باشرکای اجتماعی به‌ منظور افزایش بهره وری و نهادینه کردن قانون تاکید کرد و گفت: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در ایجاد و تنظیم روابط کار از نقش خوبی برخواردار است و از جمله قلمرو و بخشی از اولویت‌های وزارت کار هستند.

نقی‌زاده در پایان این دیدار، ضمن تشکر مجدد ازحضور شهردار کلانشهر ارومیه و هیات همراه در سازمان کار به مشکل مسکن کارگران اشاره کرد و گفت: بیشتر کارگران استان از نبود مسکن رنج می‌برند و دریافتی آنان بیشتر صرف هزینه‌های اجاره مسکن می‌شود، از شهردار تلاشگر ارومیه خواست زمینی را در اختیار تعاونی‌های مسکن کارگری به جهت انبوه سازی مسکن به کارگران اختصاص دهد که با پاسخ مثبت و صریح شهردار قرار گرفت.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر