کد خبر: 201928 A

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی:

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به مناسبت فرا رسیدن هفته تعاون و به منظور ارج نهادن به مقام شامخ روحانیت به اتفاق مدیران ستادی اداره کل، با حجت الاسلام والمسلمین قریشی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه در محل دفتر وی دیدار کردند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی به مناسبت فرا رسیدن هفته تعاون و به منظور ارج نهادن به مقام شامخ روحانیت به اتفاق مدیران ستادی اداره کل، با حجت الاسلام والمسلمین قریشی، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه، در محل دفتر وی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، نقی‌زاده، سرپرست اداره کل کار آذربایجان غربی، توضیحات کوتاهی در مورد چارت سازمانی اداره کل و معاونت‌های این اداره داد و افزود: اداره کل استان از چهار معاونت امور اجتماعی، معاونت روابط کار، معاونت تعاون و اشتغال و معاونت پشتیبانی تشکیل شده که به امورات و مشکلات کارگر و کارفرما و ایجاد شغل از طریق تشکیل تعاونی و… انجام وظیفه می‌‌کنند.

وی در ادامه گفت: اولین کار من در این اداره تشکیل این معاونت هاست تا بیش از این نبود آن‌ها در اداره کل جهت خدمت به این مردم عزیز هویدا نباشد.

وی در ادامه اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد افراد جامعه از مخاطبان این اداره هستند که اکثرا از اقشار ضعیف و متوسط مردم هستند و اغلب خواسته‌هایشان سهام عدالت، شغل و بازنشتگی پیش از موعد، به‌دلیل انجام مشاغل سخت و زیان آور و رفع مشکلات کارگری را تشکیل می‌دهند.

در ادامه نقی‌زاده ضمن تأکید بر اهمیت بخش تعاون، به‌عنوان یکی از سه بخش اقتصادی کشور تصریح کرد: سهم بخش تعاون در اقتصاد حدود ۸ درصد می‌باشد که با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید تا پایان برنامه پنجم توسعه به ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

نقی‌زاده، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، در ادامه از توریست پذیر بودن استان گفت و افزود: در جلسه‌ای که امروز با شهردار ارومیه داشتیم و طبق تفاهم نامه‌ای، قرار بر این شد که اولین و بزرگ‌ترین مجتمع خدماتی و رفاهی شمال غرب کشور در ارومیه در دهه فجر امسال افتتاح شود تا کارگران زحمتکش ایران عزیز که از سرتاسر کشور به استان آذربایجان غربی سفر می‌کنند در این مجتمع رفاهی به همراه خانواده محترم‌شان و با کمترین هزینه استراحت کرده و از امکانات این مجتمع برخوردار شوند.

حجت الاسلام قریشی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، ضمن تبریک هفته تعاون به همکاران و تعاونگران استان و با اشاره به شأن نزول سوره مائده اظهار داشت: خداوند باری تعالی در بخشی از آیه دوم این سوره بر اهمیت کار گروهی تأکید کرده است.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: خداوند در قرآن همه انسان‌ها را دعوت به همکاری و تعاون کرده و از کارهای شر و افکار ناپسند نهی کرده است.

وی در ادامه به نقی‌زاده، سرپرست جدید اداره کل، تبریک گفت و افزود: باید در هر مسئولیتی که هستیم کار‌هایمان الهی و خالص باشد و اگر برای خدا باشد، مطمئناً از رضایت الهی برخوردار خواهد شد.

وی در ادامه با این روایت که بهترین شما کسی است که خیرش برای مردم و جامعه باشد، افزود: با توجه به اینکه اغلب مراجعین شما به اداره، افراد جویای کار هستند و باید به مشکلات‌شان رسیدگی شود و وقت زیادی را برایشان در نظر گرفت، حتی بصورت ویژه هفته‌ای دو جلسه به این افراد اختصاص داده شود، چرا که در دین مبین اسلام، کسانی که به سراغمان می‌آیند نعمت الهی محسوب می‌شوند.

وی در ادامه از وضعیت اشتغال گفت و بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر در هر خانه یک یا دو فرد تحصیل کرده وجود دارد که بیکار هستند و اکثراً راغبند در ادارات و سازمان‌ها مشغول بکار شوند که این برای همه امکان پذیر نیست و باید این موضوع هم از طریق اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و هم از طریق تریبون‌های نماز جمعه فرهنگ سازی شود.

در پایان این دیدار صمیمی مقرر شد هر دو ماه یکبار، گزارش عملکردی از کمبود‌ها، فرصت‌ها و پیشرفتهای اداره کل خدمت حجت الاسلام قریشی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه ارسال شود.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر