کد خبر: 203649 A

استاندارآذربایجان غربی:

توسعه و تامین زیرساخت‌های گردشگری استان در طول سالیان گذشته متاسفانه مورد غفلت واقع شده، این موضوع به‌صورت جدی در دستور کار مدیران و مسئولان استانی قرار می‌گیرد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه و تامین زیرساخت‌های گردشگری استان در طول سالیان گذشته متاسفانه مورد غفلت واقع شده، این موضوع بصورت جدی در دستور کار مدیران و مسئولان استانی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، استاندار آذربایجان غربی در ششمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با بیان اینکه توجه به توسعه صنعت گردشگری از اولویت‌های کاری سال جاری است، اظهارداشت: فقدان بهره‌مندی از شبکه راه‌های مواصلاتی مناسب، مانعی جدی در راه رشد و توسعه صنعت گردشگری است و ضروری است در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و تعریض و به‌سازی جاده‌های مواصلاتی در استان اقدامات جدی صورت گیرد.

وی، توسعه و تعریض جاده‌های مواصلاتی، احداثبزرگراه‌ها، رفع نقاط حادثه خیز در محور‌ها و ایجاد اماکن و مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی را از جمله مهم‌ترین اقداماتی عنوان کرد که باید در جهت رونق و توسعه صنعت گردشگری در استان انجام گیرد.

استاندار آذربایجان غربی، منطقه آزاد ماکو را ظرفیتی مناسب در جهت جذب گردشگر و رونق صنعت گردشگری در استان دانست و ادامه داد: در حال حاضر با تلاش و همت مدیران و مسئولان در منطقه آزاد ماکو شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف گردشگری مانند مرمت آثار و ابنیه‌های تاریخی، فعال شدن بازارچه کالای همراه مسافر و احداثاماکن و واحدهای اقامتی و رفاهی هستیم که فرصت و زمینه خوبی را برای توسعه صنعت گردشگری در استان فراهم کرده است.

سعادت همچنین گفت: توسعه شرکت‌های حمل و نقل بین المللی برای حمل بار و جابجایی مسافر در استان، ایجاد تجهیزات کنترل الکترونیکی در مبادی رسمی و گسترش تعامل و ارتباطات با کشورهای منطقه، به‌خصوص کشورهای همجوار از دیگر راهکارهایی است که می‌تواند در جذب توریست و رونق صنعت گردشگری در استان موثر واقع شود.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شناسایی فرصت‌های گردشگری و لحاظ کردن آن‌ها در طرح جامع گردشگری و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیرساخت‌های صنعت گردشگری مانند هتل‌ها و رستوران‌ها می‌تواند موجب ارتقای جایگاه گردشگری و ایجاد درآمدهای پایدار در این بخش شود و لازم است این مسائل در دستور کار مدیران و مسئولان ذیربط قرار گیرد.

سعادت در ادامه به نظریه پایه توسعه استان نیز اشاره کرد و گفت: در گذشته محور توسعه استان، کشاورزی بوده است که در برهه کنونی و با توجه به تغییرات اقلیمی، کاهش منابع آبی و وضعیت دریاچه ارومیه، نسبت به تغییر محور توسعه استان از کشاورزی به بخش صنعت، معدن، بازرگانی خارجی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بخش گردشگری اقدام کرده‌ایم و امیدواریم با تغییر رژیم اشتغال استان، شاهد رفع معضل بیکاری، افزایش درآمد سرانه و بهبود شاخص‌های توسعه در استان باشیم.

وی همچنین روستای بند شهرستان ارومیه را یکی از پتانسیل‌های منحصر به فرد گردشگری در استان عنوان کرد و افزود: برای حفظ روستای بند بعنوان تفرجگاه و در جهت بهره گیری بهینه از ظرفیت‌های گردشگری این روستا، ‌ لازم است جاده دسترسی جداگانه‌ای از ارومیه به مناطق روستایی بخش‌های ترگور و مرگور احداثشود.

سعادت به جاذبه‌های گردشگری زمستانی در استان نیز اشاره کرد و گفت: وجود پیست اسکی خوشاکو در ارومیه از دیگر پتانسیل‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی در استان است که لازم است سرمایه گذاری‌های لازم برای تامین امکانات و ارائه خدمات رفاهی در این منطقه انجام گیرد.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر