کد خبر: 205403 A

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی:

اگر می‌خواهم فضای کسب کار در استان رونق بگیرد و خیل عظیمی ازجوانان وارد بازار کار شوند، راهکار آن ایجاد و توسعه تعاونی‌های تولیدی است.

مهندس نقی‌زاده گفت: اگر می‌خواهم فضای کسب کار در استان رونق بگیرد و خیل عظیمی از جوانان وارد بازار کار شوند راهکار آن ایجاد و توسعه تعاونی‌های تولیدی است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در گفت و گوی اختصاصی باخبرنگار ما با عرض تبریک هفته تعاون، به تعاون گران استان اظهارداشت: نقش و اهمیت تعاونی‌ها در اقتصاد کشور، بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نهضت تعاون به عنوان سرمنشاء مشارکت‌های مردمی در امور اقتصادی و اجتماعی بیش از پیش شکل گرفت و سهم آذربایجان غربی نیز در این راستا بسیار بالا بوده اما متاسفانه بعد از یک دهه فعالیت، عمده تعاونی‌ها با رکود تولید و توزیع مواجه شدند.

این مقام اداره کل کار و تعاون آذربایجان غربی برای احیای تعاونی‌های تولیدی تاکید کرد و گفت: احیا و باز گرداندن تعاونی‌ها به چرخه تولید بر رونق اقتصادی استان کمک خواهد کرد و با فعال کردن تعاونی‌ها ضمن ایجاد اشتغال جدید، اقتصاد را شکوفا و یک گام به اقتصاد مقاومتی پیش می‌رویم.

وی درعین حال گفت: اگر روح تعاون تقویت و مجددا در استان احیا شود قطعا اشتغال خوبی دراین حوزه اتفاق خواهد افتاد.

مهندس نقی‌زاده در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا و کار وکارگر در خصوص مشکل کارگران و برخی از کارخانجات استان اظهارداشت: با توکل به خدا آمده‌ام از تمامی ظرفیت‌های بالقوه قانون کار ‌‌نهایت استفاده رابه نفع کارگران و کارفرمایان انجام دهم و ساماندهی حوزه روابط کار، حفظ اشتغال موجود و ایجاد بازارهای جدید کار از برنامه‌های الویت دار بنده است.

وی در عین حال تاکید کرد: دفاع از حقوق حقه کارگران و تلاش برای اعتلای صنعت مهم‌ترین وظیفه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

وی جامعه کارگری و کارفرمایی را لازم و ملزوم همدیگر توصیف کرد و گفت: اگر قانون بدرستی اجرا شود و در اجرای آن شل کن، سفت کن صورت نگیرد. قطعا مشکلات فی مابین به حداقل می‌رسد.

وی مدیران و کارگران را از ارکان تولید ذکر کرد و گفت: نباید مدیران نقطه مقابل کارگران و کارگران نقطه مقابل مدیران قرار داد که در این صورت هردو قشر متضرر می‌شوند و این موضوع به هیچ وجه به نفع تولید و اقتصاد کشور نیست.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر