کد خبر: 207276 A

با حضور سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی؛

مهندس نقی زاده، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، در راستای رفع مشکلات اداره کل بهزیستی استان در جلسه شورای معاونین بهزیستی استان حضور پیدا کرد.

مهندس نقی‌زاده، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، در راستای رفع مشکلات اداره کل بهزیستی استان در جلسه شورای معاونین بهزیستی استان حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، خدادوست، مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان غربی، با بیان اینکه مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سهم بسزایی در فراهم سازی بسترهای زندگی توام با آرامش دارد به بیان مسائل و مشکلات حوزه بهزیستی استان پرداخت و گفت: یکی از سرفصل‌های اساسی توانمند سازی مددجویان، بحثاشتغال است که در این رابطه نیازمند توجه و عنایت ویژه مسئولین در کارگروه‌های استانی اشتغال است.

وی در ادامه در خصوص مشکلات بهزیستی استان گفت: کمبود اعتبار، میزان پایین مستمری مددجویان، مشکلات مددجویان در دریافت تسهیلات بانکی اشتغال زایی و کمبود نیروی انسانی از مشکلات عمده این حوزه به شمار می‌رود.

خدادوست کمبود مجوزهای استخدامی با توجه به خروج نیروهای تخصصی، عدم توجه دستگاه‌های اجرایی به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، مشکلات و چالش‌های توانمندی خانواده و زنان را از دیگر مسائل و مشکلات حوزه بهزیستی برشمرد.

مدیرکل بهزیستی استان در پایان سخنان خود، از تعامل و هم افزایی دستگاه‌های زیر مجموعه تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، به خصوص از سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، بدلیل حضور در اداره کل بهزیستی، استماع و رفع مشکلات این مجموعه تشکر و قدردانی کرد و گفت: تقویت این هم افزایی می‌تواند دستاوردهای خوبی را برای جامعه هدف که همانا خدمت به کارگران، معلولین و قشر آسیب پذیر جامعه است را به ارمغان آورد.

در ادامه، مهندس نقی‌زاده سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در خصوص امکان حضور مجدد این اداره کل در کارگروه اشتغال استان گفت: در مورد خواسته اداره کل بهزیستی با معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری مذاکره خواهم کرد.

نقی‌زاده در بخش دیگری ازاین گفتگو از تشکیل جلسه مشترک تخصصی بین دو اداره کل در خصوص ساماندهی و تشکیل کمیته اشتغال معتادین بهبود یافته توضیحاتی داد و اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر و معضلات اجتماعی با یک دستگاه رفع نمی‌شود بلکه همه دستگاه‌ها موظف هستند برای مقابله با این پدیده شوم تلاش کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در خصوص شناسایی NGO‌های فعال در حوزه تحقیق و پژوهش و اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک بالاخص در حوزه اشتغال و آسیب‌های اجتماعی توضیحاتی داده و گفت در نشست آتی جلسه‌ای مشترک برای عملیاتی شدن این مورد برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان از افزایش سطح همکاری‌های مشترک بین دو اداره کل در حوزه روابط عمومی اشاره نمود و تاکید کرد: افزایش همکاریهای مشترک در حوزه روابط عمومی با هدف کاهش هزینه‌ها نظیر تبلیغات و اطلاع رسانی پیرامون مباحثمهم و مشترک نظیر اجرای طرح» شکرانه سلامت «ضروریست و باید این همکاری‌ها انجام پذیرد.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر