کد خبر: 208878 A

رئیس آموزش فنی حرفه‌ای کشور درارومیه عنوان کرد:

رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور از راه‌اندازی شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی در کشور خبر داد.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور از راه‌اندازی شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از ارومیه، کوروش پرند با اشاره به اینکه تا کنون بانک اطلاعاتی بالغ بر هزار نفر از برگزیدگان ۱۵ دوره مسابقات ملی مهارت در این شبکه جمع آوری شده، گفت: ‌ ایجاد کریدور تجاری سازی و بازاریابی و ایجاد زمینه اشتغال برای دانش آموختگان فنی و حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده است.

رئیس سازمان آموزش و فنی حرفه‌ای کشور در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن اداره کل فنی حرفه‌ای استان آذربایجان غربی برگزار شده بود گفت: امسال ۱۵ هزار شغل جدید درکشور تا پایان سال جاری با آموزش‌های صورت گرفته در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش‌های مختلف نظیر صنعت و معدن و خدماتی بوده و اقشار مختلف اعم از عشایر، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و همچنین آسیب‌دیدگان جامعه را شامل می شودایجاد خواهدشد.

برنامه‌ریزی‌های لازم برای آموزش فنی و حرفه‌ای ۳۸۰ مربی خارجی و صدور مجوز راه اندازی ۳۰ آموزشگاه خصوصی در کشورهای مختلف دنیا از جمله امارات، کویت، مالزی، عراق، ‌اقلیم کردستان عراق، ‌آلمان و کانادا انجام شده است.

او با عنوان این مطلب که تا کنون ۳۰ میز کشوری برای هماهنگی ارائه آموزشهای فنی و حرفه‌ای به کشورهای خارجی در ایران تشکیل شده، افزود: میز عراق از جمله آنها بوده که با هماهنگی ادارات کل فنی و حرفه ای آذربایجان غربی، کردستان، ‌کرمانشاه، ایلام و خوزستان آموزشهای لازم ارائه می شود.

پرند دیپلماسی مهارت را یکی از ابزار قدرتمند برای ایران دانست و رابطه دو سویه بین انواع دیپلماسی را برای رسیدن به توسعه اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: طی هفته گذشته کارشناسان ارزیاب تمام فرآیندهای آموزش، ‌آزمون و نیازسنجی آموزشی فنی و حرفه ای کشور را بررسی کردند. وی تصریح کرد: دیپملماسی مهارت در کشور شکل گرفته که دراین راستا ارائه آموزشی فنی حرفه ای به صورت هدفمند دربستر سیاسی برای رسیدن به دیپلماسی عمومی انجام می گیرد.

او با بیان اینکه هدف اصلی این بازرسیهای بعد از تائید ایران اخذ آزمونهای بین اللمللی در حوزه فنی و حرفه ای در داخل کشور است، ادامه داد: با اعزام نیروی کار به کشورهای همجوار جهت شرکت در آزمونهای بین المللی فنی و حرفه ای مشکلاتی برای افراد ایجاد می شد.

پرند از معرفی رشته مدیریت منابع آب در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ برزیل از سوی ایران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه چالش آینده چالش آب و مدیریت منابع آب در کشور محسوب می شود، ‌ این رشته مهارتی از سوی ایران برای این دوره از رقابتها معرفی شد.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر