کد خبر: 211545 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان خبرداد:

رئیس صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: وظیفه تمام دستگاه‌های دولتی این است که حمایت از واحدهای تولیدی نیمه فعال را در سرلوحه برنامه‌ها و اقدامات خود قرار دهند زیرا که این واحدها به دلیل رکود مالی در بحران هستند

رئیس صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: وظیفه تمام دستگاه‌های دولتی این است که حمایت از واحدهای تولیدی نیمه فعال را در سرلوحه برنامه‌ها و اقدامات خود قرار دهند زیرا که این واحدها به دلیل رکود مالی در بحران هستند

به گزارش خبرنگار ایلناجعفرصادق اسکندری اظهار داشت: حمایت و پشتیبانی از واحدها و طرح‌های نیمه فعال لازم و ضروری بوده و عدم حمایت باعثکمبود نقدینگی، فروش کمتر و قدرت خرید پایین در واحدهای تولیدی می‌شود.

وی تصریح کرد: موضوع بانک‌ها و سود بانکی باید کمترین دغدغه مسئولان باشد زیرا که موضوعات مهم‌تری در خصوص راه‌اندازی واحدهای تولیدی مطرح است.

وی افزود: یکی از موضوعات مهمی باید به آن توجه داشت این بوده که با ۲۵ درصد متوسط سود بانکی و میزان تورم ۲۰ درصد در مجموع ۴۵ درصد سود صرف هزینه‌های مراحل اجرایی می‌شود.

مدیر عامل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: موضوعاتی مانند مزد، سود، هزینه‌های سرمایه در گردش و انرژی تا ۵۰ درصد در مراحل اجرایی صرف می‌شوند و این در حالی است که هنوز گره‌ای از مشکلات باز نشده است.

اسکندری با بیان مشکلات واحدهای نیمه فعال و طرح‌های بالای پیشرفت فیزیکی اظهار داشت: لازم است سیاست رکود اصلاح شده و در فعال‌سازی واحدهای تولیدی اقدامات موثری انجام گیرد.

وی تصریح کرد: افزایش سود بانکی یکی از سیاست‌های کلی کشور بوده که در تمام نقاط کشور اجرا می‌شود و این امر باعثایجاد یکی از مشکلات پیش روی واحدهای نیمه فعال شده است.

مدیر عامل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: صاحبان واحدهای تولیدی به منظور راه‌اندازی مجدد واحد خود به بانک مراجعه کرده و با مشاهده بالا بودن بهره و سود بانکی تمایلی به فعال‌سازی واحد خود ندارند به همین جهت است که آمار واحدهای تولیدی غیرفعال افزایش می‌یابد.

اسکندری گفت: بودجه امسال بر اساس اساسنامه صندوق توسعه بیشتر باید در بخش رونق اقتصادی کشور و توسعه واحدهای تولیدی هزینه شود زیرا که این امر موجب شکوفایی کشور می‌شود.

وی تصریح کرد: هدف کار گروه اشتغال راه‌اندازی واحدهای نیمه فعال و طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و به حد نصاب رساندن طرح‌ها و واحدهای زیر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

مدیر عامل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: تعداد ۲۷۰ طرح و واحد تولیدی جایگزین معرفی شده که تا کنون حداکثر ۸ واحد موفق به دریافت تسهیلات از سوی بانک‌های عامل شده‌اند.

.

وی افزود: حمایت و پشتیبانی از واحدها و طرح‌های نیمه فعال لازم و ضروری بوده و عدم حمایت باعثکمبود نقدینگی، فروش کمتر و قدرت خرید پایین در واحدهای تولیدی می‌شود.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر