کد خبر: 222587 A

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران:

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اظهار کرد: آذربایجان غربی از لحاظ حمایت مدیران ارشد استان از بخش صنعت در رتبه اول کشور قرار دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اظهار کرد: آذربایجان غربی از لحاظ حمایت مدیران ارشد استان از بخش صنعت در رتبه اول کشور قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازارومیه فرشاد مقیمی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان‌ غربی ضمن تقدیر از مدیران ارشد استان به لحاظ توجه ویژه به حوزه صنعت گفت: در حال حاضر آذربایجان غربی از لحاظ حمایت های مدیران ارشد استان از زیرساختهای صنعتی و حوزه صنعت در رتبه اول کشور قرار دارد و جای بسی خوشحالی و شعف است که نظام برنامه ریزی در این استان به حوزه صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی توجه ویژه ای دارد.

وی در ادامه این مراسم که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق در ارومیه برگزار شد با ارائه آماری از تعداد شهرکهای صنعتی در کشور افزود: در حال حاضر، ۹۴۳ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۵ شهرک در آذربایجان غربی است.

مقیمی با اشاره به برنامه ریزی های سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی برای استفاده از زمین های موجود در راستای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی نیز اظهار کرد: برنامه ای برای توسعه کمی شهرکهای صنعتی در کشور نداریم ولی در شهرهایی که تقاضا وجود داشته و زمین موجود نباشد، این امر صورت می گیرد.

وی به نقش مهم و اساسی صنایع کوچک در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری هم اشاره کرد و گفت: ۸۱ هزار واحد صنعتی کوچک در ایران فعالیت دارند که می‌توانند نقش بسزایی در تحقق اهداف اقتصادی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دولت یازدهم ایفا کنند.

وی همچنین در خصوص تحولات مثبت صورت گرفته در راستای کمک به فعالیت صنایع کوچک در کشور اظهار کرد: برخورداری شرکت های فعال در شهرکهای صنعتی با شعاع کمتر از ۳۰ کیلومتر نسبت به شهرهای بزرگ از معافیت مالیاتی، تسهیل در واگذاری شهرکهای صنعتی به شرکتهای خدماتی، تلاش برای کاهش هزینه های زیرساختی صنعت و برخورداری از کمکهای مالی جدید دولت در قالب تسهیلات ویژه از جمله این کمک هاست.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اضافه کرد: نزدیک بودن به بازارهای مصرف، نزدیکی به قطب های صنعتی کشور از جمله مزیت های آذربایجان غربی در حوزه صنعت است که باید بیش از پیش از آن بهره برد.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر