کد خبر: 226031 A

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی:

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: از همه اختیارات خود برای حمایت از تولید به ویژه رفع مشکلات مالیاتی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان استفاده می‌کنیم.

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: از همه اختیارات خود برای حمایت از تولید به ویژه رفع مشکلات مالیاتی شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، مزرعه لی در نشست مشترکی با رییس پارک علم و فناوری استان که با حضور نمایندگانی از شرکت‌های تولیدی مستقر در این پارک و با هدف بررسی مسائل مالیاتی مبتلا به این شرکت‌ها در محل اداره کل امور مالیاتی استان تشکیل شد با اعلام اینکه «اصلا دوست نداریم ترمزی برای تولید باشیم» گفت: برای یافتن راه‌های حل مشکلات، از تمامی ظرفیت‌های موجود برای حمایت از بخش صنعت در پارک‌های علم و فناوری بهره خواهیم گرفت.

وی در تشریح این حمایت‌ها، به مساعدت و سهل گیری دربررسی اسناد و مدارک مربوط به دفاتر هزینه و درآمد شرکت‌ها همچنین اعمال کمک‌هایی برای جلوگیری از افت هزینه شرکت‌ها در روند محاسبه سود آنها، اشاره کرد و افزود: رویکرد ما این است که موضوع ردی دفاتر را تا حد امکان کاهش دهیم که این هدف درحال تحقق است.

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی در تکمیل این حرف گفت: در سال ۹۱ در مقایسه با سال ۹۰ موفق شدیم تا حدود ۵۰ در صد ردی دفاتر را در استان کاهش دهیم.

آقای مزرعه لی همچنین با یادآوری این مطلب که معافیت فعالیت های تولیدی در پارک های علم و فناوری از قانون مناطق آزاد تبعیت می کند، شرط برخورداری شرکت ها ی پارک علم و فناوری از معافیت های مالیاتی چه در بخش مالیات های مستقیم و چه مالیات بر ارزش افزوده، این است که کلیه فعالیت های اقتصادی این شرکت ها در داخل پارک صورت گیرد.

وی از اعلام آمادگی اداره کل امور مالیاتی برای برگزاری کلاس آموزش قوانین مالیاتی برای شرکت های مستقر در محل پارک همچنین ایجاد امکان تقسیط مبلغ مالیات ارزش افزوده این شرکت ها خبر داد.

حیدری، رییس پارک علم و فناوری استان نیز در این نشست به اهمیت و جایگاه شرکت های دانش بنیان در حل مشکلات اقتصادی دولت ها اشاره کرد و بر لزوم حمایت مسؤلان استان برای افزایش تعداد این شرکت ها و تقویت شرکت های موجود تاکید کرد.

نمایندگان شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان هم در این نشست مشترک به بیان مسایل، مشکلات و دغدغه‌های خود در رابطه با مالیات از جمله وجود دیدگاه حمایت گرانه و سهل گیرانه به شرکت‌ها، اطلاع رسانی و شفاف سازی رویه‌های همکاری بین پارک و دستگاه مالیاتی برای برخورداری از معافیت‌های مالیاتی، اعمال دقت در محاسبه واقعی سود این شرکت‌ها پرداختند.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر