کد خبر: 235882 A

مدیرکل راه و شهرسازی این استان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: درسال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان ازاعتبارات ملی جذب استان شده اما سازمان ۱۳۰ میلیارد تومان به پیمانکاران فعال در زمینه پروژه‌های راهسازی و عمرانی بدهکار است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: درسال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان ازاعتبارات ملی جذب استان شده اما سازمان ۱۳۰ میلیارد تومان به پیمانکاران فعال در زمینه پروژه‌های راهسازی وعمرانی بدهکار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازارومیه، خلیل محبت خواه در گفتگو با خبرنگاران که به بمناسبت روز راهدار درسالن اجتماعات این اداره کل برگزار گردیده بودبا اعلام این خبر افزود: با وجودجذب چنین اعتباری همچنان بدهی‌ها به پیمانکاران در‌‌ همان سطح گذشته ثابت مانده است وپیمانکاران نیز درحال حاضر به کارهای خودادامه می‌دهند ودرتلاش هستیم تا این بدهی باتخصیص اعتبار پرداخت شود تاهیچ پروژه‌ای مسکوت نماند.

وی همچنین از پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه راه آهن مراغه به ارومیه خبر داد و افزود: این پروژه در مسیر ۵ ایستگاه دارد که تمامی ایستگاه‌ها در حال اجرا می‌باشند. وی تصریح: همچنین ایستگاه نقده از پیشرفت فیزیکی ۷۲ درصدی برخوردار است که یکی ازمشکلات این پروژه ملی کمبود اعتبار است افزود: با تلاش مسئولین استان و نمایندگان مجلس اعتبارات در حال جذب می‌باشد اما در صورت عدم استفاده از فاینانس خارجی مدت زمان اجرای پروژه به طولانی خواهد شد.

مهندس محبت خواه دربخش دیگری از سخنان خود به نقاط حادثه خیز استان اشاره کردو گفت: این نقاط در استان از ۹۷ مورد به ۶۳ مورد رسیده که ساماندهی ۱۲ مورد در اولویت فعالیت‌های این اداره کل می‌باشدوی افزود: باتوجه به فرارسیدن زمستان ونقش راهدای دراین زمینه ۱۷ گشت راهداری مستقر در نقاط پرحادثه، فعالیت ۶۷ اکیپ راهداری، ۴۱۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و ۶۲۰ نفر از پرسنل و ۳۰۰ نفر کارگر فصلی از جمله برنامه‌های این اداره کل برای آسایش مردم استان در فصل زمستان هستند.

وی با عنوان این مطلب که ساماندهی تمامی ۶۷ مورد حادثه خیز استان اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان می‌طلبد ادامه داد: امیدواریم ساماندهی ۱۲ مورد از نقاط پرحادثه با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال اجرایی شود.

مدیرکل مسکن وشهرسازی آذربایجان غربی درپاسخ به سئوال خبرنگار ما درخصوص ارزیابی وی ازمساکن مهر واینکه استان چه رتبه‌ای را دراین خصوص کسب کرده گفت: درحال حاضر وضعیت مساکن مهر خوب است وبا تمامی تعاونی‌ها هماهنگ شده‌ایم که تاسه ماهه اول سال آینده کار این مساکن به اتمام برسد و همگی تحویل اعضا شود وی افزود: استان آذربایجان غربی درمسکن مهر رتبه ۱۶ کشوری را داردکه بنده این رتبه اختصاص یافته شده به استان را قبول ندارم.

وی افزود: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر آذربایجان غربی ۱۰ هزار و ۸۲۷ قرارداد منعقد شده است و یک هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی در حال اجرا بوده و در حال حاضر طرح مسکن مهر استان از ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی گفت: تسهیلات ۲۵۰ میلیون ریالی دو هزار و سه واحد و ۳۰۰ میلیونی ۱۳ هزار و ۵۸۳ واحد مسکونی آذربایجان غربی مورد تائید کمیته اصلی مسکن مهر بانک مسکن قرار گرفته است و امسال بیش از ۱۳ میلیارد ریال یارانه به بخش مسکن این استان پرداخت شده است.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر