کد خبر: 319598 A

استاندار آذربایجان غربی

ایلنا: استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۴۰ هزار جوان تحصیل‌کرده آذربایجان‌غربی با مشکل بیکاری روبه‌رو هستند.

به گزارش ایلنا سعادت استاندار در آیین اختتامیه پنجمین نشست منطقه‌ای و کارگاه‌های آموزشی تقویت همکاری تخصصی شبکه‌ای سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور در ارومیه گفت: نقش و تاثیرگذاری سازمان‌های مردم نهاد در مشارکت و حضور آحاد مردم تحت عنوان‌های مختلف در سازندگی کشور پررنگ است.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی تصمیم گیری و حفظ سرمایه‌های ملی در دست یک فرد یا گروه خاصی نیست و مردم در قالب تشکل‌های مختلف در این بخش مشارکت دارند.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: دشمنان در حواشی آذربایجان، برنامه ریزی‌های زیادی علیه امنیت این منطقه از قدیم الایام داشته‌اند که منجر به از دست دادن فرصت‌های سرمایه گذاری و سازندگی و در ‌‌نهایت منجر به پائین بودن شاخص‌های توسعه‌ای شده است.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمندسازی زنان در حوزه‌های مختلف گفت: زنان با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند و بر اعضای خانواده می‌توانند مدیریت کنند و تأثیرگذار باشند و نیز از آن جهت که تربیت کننده نسل آینده هستند می‌توانند نقش بسیار کلیدی و اساسی در تمام برنامه ریزی‌ها و توسعه کشور داشته باشند.

اختتامیه پنجمین نشست منطقه‌ای و کارگاه‌های آموزشی تقویت همکاری تخصصی شبکه‌ای سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمال غرب کشور با حضور شهین دخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، سعادت استاندار آذربایجان غربی، فرمانداران و نمایندگان سمن‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، زنجان و اردبیل به برگزار شد.

پنجمین نشست منطقه‌ای و کارگاه آموزشی تقویت همکاری‌های تخصصی شبکه‌ای سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی حوزه زنان و خانواده شمالغرب کشور به مدت سه روز تا چهاردهم آبانماه در ارومیه و با حضور تشکل‌های مردم نهاد چهار استان آ ذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل برگزار شد.

قربانعلی سعادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر