کد خبر: 352203 A

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی خبر داد

ایلنا: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: در سال جاری به طور متوسط روزانه بیش از 3.5 کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی در استان انجام شده که رقمی قابل توجه است.

منصور صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: در سال جاری در مجموع بیش از یک هزار و 200 کیلومتر شبکه‌گذاری گاز طبیعی در استان انجام شده است که یک رکورد محسوب می‌شود.

صادقیان اضافه کرد: این در حالی است که در سال گذشته حدود 400 کیلومتر و در سال پیش از آن نزدیک به 240 کیلومتر لوله‌گذاری در طول یک سال در آذربایجان غربی انجام شده بود.

وی از نصب 15 هزار و 300 انشعاب گاز طبیعی در آذربایجان غربی در طول سال جاری خبر داد و اظهار کرد: با نصب این تعداد انشعاب، 43 هزار مشترک جدید به جمع مشترکان در استان افزوده شده است.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی ادامه داد: امسال همچنین 74 روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند و در صدد هستیم با اولویت مناطق محروم، این تعداد را در سال آینده افزایش دهیم.

صادقیان گفت: علاوه بر آن، در حال حاضر عملیات لوله‌گذاری و شبکه‌گذاری گاز برای بهره‌مندی 346 روستا در آذربایجان غربی در دست اجراست.

وی افزود: امسال یک هزار و 640 میلیارد ریال اعتبار نیز برای گازرسانی در آذربایجان غربی جذب و تعهد شده است که امیدواریم این امر تامین شده و شاهد رشد جهشی بهره‌مندی مردم استان به ویژه روستاییان از نعمت گاز باشیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 99 درصد شهرنشینان آذربایجان غربی مشترک شرکت گاز هستند و عملیات گازرسانی به پنج شهر کم جمعیت باقی مانده نیز در دست اجراست.

ارومیه منصور صادقیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر