کد خبر: 352328 A

رییس شورای اسلامی شهر مهاباد خبر داد

ایلنا: رییس شورای اسلامی شهر مهاباد گفت: بیمارستان این شهرستان با بیش از 40 سال عمرف مستهلک و فرسوده شده است و دیگر جوابگوی نیازهای سلامتی و درمانی شهرستان نیست .

سید رئوف سیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: از سیاست‌های دولت، مسئولان استانی و شهرستانی سپاسگزاریم، آنچه که به عنوان رییس شورای اسلامی شهر و منتخب اجتماعی مردم در شورا وظیفه دارم به عرض برسانم مشتمل بر درخواست‌های به حق و به جای شهروندان، آمارهای موجود و برنامه  پنجم توسعه است.

سیدی افزود: شورای شهر بنا بر وظیفه خطیری که بر دوش دارد در بخش ارتقای سلامت نیز سیاستهای مهم و کلی را در دستور کار خود دارد.

وی گفت: با توجه به افزایش روز افزون جمعیت شهر، و مراجعه بیمارانی از  شهرستان و حتی جنوب استان به بیمارستان شهر و این بیمارستان با بیش از 40 سال عمرف مستهلک و فرسوده شده است و دیگر جوابگوی نیازهای سلامتی و درمانی شهرستان نیست .

رییس شورای اسلامی شهر مهاباد افزود: بخشهای مختلف بیمارستان از جمله: اورژانس، زایمان و ...  نیاز به توسعه دارند ، عدم تفکیک بخشهای اداری و بیمارستانی از دیگر مشکلات موجود است که باید ساماندهی گردد وهمچنین عدم وجود واحدهای پاراکلینیک از جمله MRI  و سی تی اسکن خیل عظیم بیماران شهرستان را در شهرهای دیگر سرگردان نموده است و صدها حوادث غیر قابل پیش بینی در مسیر جاده برای بیماران و همراهان آنها ممکن است اتفاق بیفتد.

سیدی افزود: ما نگران بحران و  حوادث پیش بینی نشده هستیم که اگر بوقوع بپیوندد گریبانگیر بیمارستان مهاباد نیز خواهد شد.

وی افزود: با این امکانات ناچیز، نارضایتی مردم نجیبی که آگاهانه در تمام عرصه‌ها از  جمله راهپیمایی عظیم 22 بهمن گرفته تا انتخابات اخیر حضور بی‌نظیر و پرشوری دارند، ما را رنج می‌دهد. 

سیدی خاطر نشان کرد: بر اساس چشم انداز 1404 و از محل اعتبارات و سفر ریاست محترم جمهوری خواستار احداث بیمارستان دوم با 520 تختخواب ، توسعه بیمارستان فعلی از لحاظ افزایش تخت، تجهیزات ،بخش‌ها و توسعه  اورژانس و... هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر مهاباد افرود: با توجه به وجود چندین دانشگاه در مهاباد -  پزشکان متخصص و فوق تخصص  - موقعیت خاص شهرستان و وجود پتانسیل‌ها و خلاقیت‌های ویژه در مهاباد می طلبد تا با حمایت مسئولان امر وعده چندین ساله تحقق یابد تا بیمارستان فعلی به بیمارستان آموزشی تبدیل شود.

مهاباد سید رئوف سیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر