کد خبر: 357615 A

از سوم تا ششم اردیبهشت

ایلنا: جلسه هماهنگی میزبانی استان آذربایجان غربی برای ششمین اجلاس بین المللی راه ابریشم صبح امروز در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، «قربانعلی سعادت» در این جلسه با تاکید بر ضرورت پیش بینی تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس در ارومیه گفت: برگزاری ششمین اجلاس بین المللی راه ابریشم در ایران که میزبانی آن به استان آذربایجان غربی واگذار شده، فرصتی برای معرفی میراث فرهنگی و تاریخی غنی استان و همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بویژه در حوزه گردشگری است.

وی افزود: امیدواریم برگزاری موفق این اجلاس در ارومیه بتواند مسیر جذب سرمایه‌گذاران به استان را بیش از پیش هموار سازد.

رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور نیز در این جلسه گفت: ششمین نشست کارگروه برنامه جاده ابریشم سازمان جهانی گردشگری طی روزهای 3 تا 6 اردیبهشت ماه در شهر ارومیه برگزار و در این نشست پیرامون راهبردها و ابتکارات توسعه تعاملات بین المللی در ارتباط با گردشگری در مسیر جاده ابریشم، نحوه ارتقاء مناسبات و همکاری‌های فرهنگی بعنوان ابزاری جهت توسعه کارآمد و بازاریابی مشارکتی، ظرفیت سازی و همچنین پیگیری مصوبات قبلی بحث و تبادل نظر به ‌عمل خواهد آمد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی هم در این جلسه برگزاری ششمین نشست کارگروه تخصصی راه ابریشم را فرصت بسیار مغتنمی برای استان آذربایجان غربی عنوان کرد و اظهارداشت: برگزاری این نشست بین المللی تبعات خوبی برای ایران و بویژه استان آذربایجان غربی داشته و فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش گردشگری را افزایش داده و بی شک منجر به رونق گردشگری استان خواهد شد.

جباری اضافه کرد: با توجه به حضور ۴۰ نفر از کارشناسان بین المللی در این برنامه لازم است تا همه بخش‌ها اعم از دولتی و خصوصی در اجرای این برنامه همکاری کرده و از این فرصت استفاده کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مناسب این اجلاس در ابعاد مختلف عنوان کرد: حضور کارشناسانی از بیش از 30 کشور در طی چهار روز و برگزاری جلسات متعدد و ارائه نقشه راه در موضوعات مختلف فرهنگی، تجاری، بازرگانی، سرمایه گذاری می تواند دستاوردهای بسیار مهمی برای شهر اورمیه داشته باشد.

در پایان این جلسه نیز از پوستر ششمین اجلاس بین المللی برنامه راه ابریشم رونمایی شد.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر