کد خبر: 362087 A

ایلنا: فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری کلاهبردار ۲۰ میلیاردی فروش خودروهای لوکس و آپارتمان در ارومیه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار «ناصر اصلانی»، اظهار داشت: در پی چندین فقره شکایت شهروندان در ارومیه مبنی بر کلاهبرداری به بهانه فروش آپارتمان و خودروهای لوکس، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد متهم به بهانه فروش آپارتمان و خودروهای لوکس و گرفتن مبلغی از مشتریان خود اقدام به کلاهبرداری و سپس متواری شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع و به منظور جلوگیری از ادامه فعالیت متهم، تیمی مجرب از کارآگاهان تشکیل و عملیات شناسایی و دستگیری آغاز شد؛ ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی رد متهم را زده و حین انجام معامله وی را دستگیر کردند.

اصلانی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های پلیسی به کلاهبرداری از ۷ نفر به ارزش ۲۰ میلیارد ریال به بهانه فروش خودروهای لوکس و آپارتمان اعتراف و همچنین از دیگر شیوه‌های کلاهبرداری مهتم پرداخت سود به طعمه‌های خود بوده که از وجوه دریافتی مالباختگان به آن‌ها سود ماهیانه پرداخت می‌کرده و بدین ترتیب سعی در جلب اعتماد افراد بیشتری برای رسیدن به نیات شوم خود داشته است.

فرمانده انتظامی استان در پایان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده مقدماتی جهت ادامه رسیدگی تحویل مقامات قضائی شد، خاطر نشان کرد: شهروندان در زمان سرمایه گذاری مراقب افراد سودجو و کلاهبردار بوده و به این مهم توجه داشته باشند؛ همواره این احتمال وجود دارد افرادی که اقدام به پرداخت سود کلان می‌کنند قصد اعتمادسازی داشته تا در فرصت مناسب نسبت به انجام اعمال مجرمانه و کلاهبرداری اقدام کنند.

کلاهبردار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر