کد خبر: 363724 A

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

معاون امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی با اشاره به تاکید رئیس جمهور در عمل به تعهدات دولت گذشته گفت: مجموعه دولت عزم جدی برای اتمام طرح مسکن مهر دارد و امسال را سال پایانی این طرح اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، «تقی کهوریان» در جلسه شورای تامین مسکن استان آذربایجان غربی، گفت: دستگاه‌های اجرایی مکلف شده اند تا عملیات طرح های نیمه تمام خود را در این پروژه تا پایان سال 95 به اتمام برسانند.

وی افزود: براساس تصویب نامه هیات وزیران شرکت های خدمات رسان آب، برق، گاز و تلفن باید تاسیسات و خدمات مورد نیاز واحدهای مسکونی مسکن مهر را تکمیل و انشعابات را به متقاضیان واگذار کنند.

معاون امور عمرانی استاندارآذربایجان غربی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بازار مسکن و ساخت و ساز مسکن در رونق اقتصادی نقش محوری دارد و به عنوان پیشران سایر واحدهای صنعتی و تولیدی در خروج از وضعیت رکود و رونق اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

کهوریان ادامه داد: بانک ها به عنوان مهمترین تامین کننده منابع مالی باید با تسهیل روند ارائه تسهیلات بانکی به سازندگان بخش مسکن، سرمایه گذاری در این بخش را رونق داده و تحرک سایر بخش‌های مرتبط با مسکن را موجب شوند.

داریوش نصر مدیرکل راه وشهر سازی آذربایجان غربی در این جلسه در خصوص آخرین وضعیت واحدهای مسکونی مهر و خدمات زیربنایی و روبنایی این واحدها در استان گفت: بر اساس آخرین برآوردها برای تکمیل خدمات مورد نیاز این واحدهای در استان در حدود 540 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که با اولویت بندی و تخصیص اعتبار در حال احداث و مراحل تکمیل قرار دارند.

در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های خدمات رسان و شهرداری های استان در رفع مشکلات واحدهای مسکن مهر طرزلوی ارومیه، واحدهای مسکونی زیرکوهی ماکو،احداث و تکمیل شبکه های فاضلاب شهرهای میاندوآب، تکاب و سردشت ارائه و برای تسریع در روند اجرای این طرح های تصمیمات لازم نیز اتخاذ شد.

مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر