کد خبر: 368619 A

از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار ارومیه؛

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار ارومیه، مراحل پیشرفت پروژه تراموای ارومیه را تشریح کرد.

«سیروس ذاتی» در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه، درباره وضعیت پروژه تراموای ارومیه گفت: پروژه تراموای شهر ارومیه یکی از شاخص ترین پروژه‌های شهرداری ارومیه است که مطالعات و راهبری آن در معاونت حمل و نقل و ترافیک انجام شده است، که کلیات این پروژه در شورای اسلامی شهر و شورای ترافیک استان تصویب و برخی مراحل مطالعاتی آن تکمیل شده است.

وی در توضیح مراحل پیشرفت تراموای ارومیه اظهار داشت: مطالعات، مهمترین بخش اجرای این پروژه است، که به لحاظ اهمیت آن، تاحدودی زمان بر است و خوشبختانه بیشتر مراحل مقدماتی و مطالعاتی آن انجام شده و اکنون  مطالعات فاز صفر رو به اتمام است.

ذاتی افزود: مراحلی‌که در پروژه تراموا به اتمام رسیده، شامل‌مراحل انتخاب مسیر، نقشه برداری، مکان‌یابی ایستگاه‌ها، مطالعات سیویل و همچنین مطالعات ژئوتکنیک و سازه در دست اقدام است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه تراموا یکی از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی است، در خصوص مزایای آن خاطر نشان کرد: تراموا وسیله حمل و نقل پاک و دوستدار طبیعت با کمترین آلایندگی، سرعت و ایمنی بالا در حمل مسافر، پایین بودن زمان سفر، ظرفیت بالا در جابجایی مسافر، کاهش ترافیک، امکان برنامه ریزی زمانی در سفرهای درون شهری، هزینه کم احداث و بهره برداری نسبت به سایر سیستم های ریلی و نهایتا اینکه مدت زمان احداث تراموا بسیار کمتر از سایر سیستم های حمل و نقل ریلی است.

ذاتی در پایان افزود: درصورت اتمام این پروژه، ارومیه در کشور اولین شهری خواهد بود که از این سیستم حمل و نقل بهرمند می شود و تمام تلاش معاونت حمل و نقل بر این است که این پروژه در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر