کد خبر: 368705 A

مدیر جهاد کشاورزی خوی خبرداد؛

مدیر جهاد کشاورزی خوی گفت: امسال در طبیعت پرگل و گیاه این شهرستان در شمال آذربایجان‌غربی بیش از 360 هزار کلونی و کندوی زنبور عسل مدرن و بومی مستقر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوی، مهران زینال‌زاده در مراسم استقرار یکی از زنبورداران در زنبورستان‌های شهرستان‌خوی اظهار کرد: برای تولید عسل مرغوب استقرار کندوهای زنبور عسل در دل طبیعت این شهرستان از چند روز قبل آغاز شده و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.

وی افزود: در شهرستان خوی 361 هزار کندوی زنبور عسل وجود دارد که از این میزان 7 هزار و 800 کندوی زنبور عسل به صورت سنتی و بومی و مابقی مدرن است.

مدیر جهاد کشاورزی خوی، اظهار کرد: سالانه از زنبورستان های کشور بالغ بر 76 هزار تن عسل تولید می‌شود که سهم استان از این میزان تولید 29 درصد است.

وی ادامه داد: به طور متوسط بین 25 الی 30 کیلوگرم عسل از هر کندو در این شهرستان تولید می‌شود. 49 درصد عسل تولیدی در آذربایجان غربی مربوط به شهرستان خوی است.

زینال‌زاده گفت: امسال به لحاظ شرایط خوب آب و هوایی در فصل زمستان و بهار، پیش‌بینی می‌شود افزون بر 10 هزار و 500 تن عسل در شهرستان خوی برداشت شود و بدین ترتیب شهرستان خوی قطب اول تولید عسل در کشورمان محسوب می‌شود. در بخش صنعت زنبورداری شهرستان خوی بیش از یک هزار و 200 تولید کننده فعال هستند.

زنبور عسل شهرستان خوي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر