کد خبر: 368709 A

معصوم فصیح خبرداد:

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان‌غربی گفت: به منظور ترویج فرهنگ تولید و مصرف آبزیان و کمک به درآمد اقتصادی کشاورزان و خانوارهای روستایی، 25 هزار قطعه انواع بچه ماهیان گرمابی در آب‌بندهای استان و بین استخرداران ذخیره آب کشاورزی توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، معصوم فصیح در مراسم ماهیدار کردن یکی از استخرهای ذخیره آب کشاورزی در روستای قره‌آغاج ارومیه با بیان این مطلب افزود: در راستای تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و تولید ماهیان با هزینه کمتر و استفاده بهینه از استخرهای ذخیره آب کشاورزی و آب‌بندها، این تعداد قطعه بچه‌ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی و آب‌بندهای 5 شهرستان استان شامل ارومیه، خوی، شوط، چالدران و چایپاره رهاسازی شدند.

فصیح ادامه داد: انواع ماهیان پرورشی گرمابی شامل آمور، بیگ‌هد، فیتوفاک، کپور که محصول مرکز تکثیر شهید کاظمی پلدشت بودند پس از انتقال به مرکز استان بین استخرداران ذخیره آب کشاورزی 5 شهرستان فوق الذکر توزیع شدند.

وی تصریح کرد: در مرحله‌دوم اجرای پروژه ماهیدار کردن استخرهای ذخیره آب کشاورزی از روند پرورش‌ماهی در این استخرها توسط کارشناسان بازدید و خدمات کارشناسی به آنها ارائه خواهد شد.

فصیح خاطرنشان کرد: از اهداف مهم این طرح می‌توان به بهره‌برداری بهینه از منابع آبی و خاکی کمک به درآمد اقتصادی کشاورزان، ترویج فعالیت پرورش‌ماهی در مناطق روستایی، ترویج فرهنگ مصرف ماهی بین کشاورزان و افزایش مصرف سرانه ماهی بین اقشار روستایی و بهبود کمی و کیفی محصولات کشاورزی اشاره کرد.

رهاسازی بچه ماهی استخرهای آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر