کد خبر: 375751 A

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد:

ایلنا: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: در بخش نظارت و بازرسی شهرستان، یک هزار و 486 بازرسی صورت گرفته و تعداد 106 به ارزش ریالی 34 میلیون و 802 هزار و 600 تخلف کشف شد.

به گزارش ایلنا، صادق قادری با اشاره به عملکرد این اداره در اردیبهشت سال 95 اظهار داشت: در بخش صنایع، پایش کلیه واحدهای صنعتی شهرستان از ابتدای اردیبهشت به منظور شناسایی مسائل و مشکلات و بررسی آخرین وضعیت واحدهای صنعتی شهرستان آغاز شد.

وی افزود: دعوت از واحدهای صنعتی بزرگ مقیاس شهرستان به منظور شرکت در کارگاه آموزشی راه اندازی واحد تحقیق و توسعه (R$d) در واحدهای صنعتی و نیز شناسایی تعداد 17 واحدهای صنعتی فعال فاقد مجوز و ارسال اخطاریه جهت دریافت مجوزهای لازم به منظور ادامه فعالیت در اردیبهشت صورت گرفت.

قادری با اشاره به صدور  4 فقره جواز تاسیس و اصلاح 3 فقره پروانه بهره برداری در شهرستان مهاباد افزود: علاوه بر آن، احصای مشکلات واحدهای صنعتی فعال،نیمه فعال، راکد و طرح های در دست اجرا و اعلام به دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید در سازمان نیز انجام شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد با اشاره به اقدامات بخش معدن این شهرستان افزود: تهیه و تدوین برنامه زمانبندی بازدید از معادن در سه ماه اول سال، بازدید مستمر از معادن شهرستان مطابق برنامه زمانبندی، ابلاغ  فرم ماده 51 یعنی عملکرد سالیانه معدن به تمامی معادن شهرستان به منظور ارزیابی وضعیت عملکرد معادن و نیز بررسی و ساماندهی وضعیت قراردادهای مسئولان فنی و اعلام به واحدهای فاقد مسئول فنی نیز در بخش معدن صورت پذیرفت.

وی از شناسایی تعداد 639 واحد دارای پروانه کسب در شهرستان مهاباد در بخش اصناف خبر داد و گفت: از سوی دیگر تشکیل جلسه کمیته ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب، برگزاری دو مورد جلسات کمیسیون نظارت با تعداد 14 مصوبه، صدور 32 مورد پروانه کسب ایثارگری و ثبت واحدهای صنفی غیر مجاز در سامانه ایرانیان اصناف نیز به انجام رسید.

قادری اظهار داشت: در اردیبهشت امسال انتخابات اتحادیه خرازیها و پوشاک، طلا و ساعت فروشان با حضور نماینده فرمانداری و اعضای کمیته برگزاری انتخابات برگزار شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد با بیان اقدامات واحد فرش این شهرستان گفت: تشکیل جلسه برای حل مشکل بیمه قالیبافان، جلوگیری از اقدام یک جانبه تامین اجتماعی در حذف بیمه شدگان قالی بافی و ایجاد هماهنگی های لازم بین دو سازمان با حضور فرماندار و نمایندگان هر دو سازمان در استان و شهرستان و مراجع صادر کننده کارت در این بخش صورت گرفت.

 قادری بیان کرد: اردیبهشت ماه از تعداد 78 مورد کارگاه خانگی جهت تمدید 3 فقره پروانه تولید غیر متمرکز با مدیریت متمرکز مربوط به 3 نفر از تولیدکنندگان بازدید شد.

وی افزود: در بخش نظارت و بازرسی شهرستان، یک هزار و 486 بازرسی صورت گرفته و تعداد 106 به ارزش ریالی 34 میلیون و 802 هزار و 600 تخلف کشف شد.

 قادری با بیان اینکه تعداد بازرسی از واحد آرد و نان شهرستان نیز 183 مورد بوده است افزود: در این رابطه 28 تخلف به ارزش ریالی 15 میلیون و 834 هزار و 600 ریال کشف شد.

اصناف شهرستان مهاباد اتاق اصناف مهاباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر