کد خبر: 375773 A

فرمانده انتظامی مهاباد خبرداد:

ایلنا: فرمانده انتظامی مهاباد از متلاشی شدن باند سارقان خودرو و اعتراف به 48 فقره سرقت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مهاباد، سرهنگ فتاح بابانژاد گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در مهاباد و شهرستانهای اطراف، به دلیل حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تجزیه و تحلیل سرنخ‌های بدست آمده، تلاش‌های ماموران با این فرضیه که سرقت‌ها توسط سارقان حرفه‌ای و با برنامه قبلی صورت پذیرفته است قوت گرفته و موفق شدند آنها را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری اداره اطلاعات جنایی با مراجعه به آلبوم تصاویر سارقان سابقه‌دار و گشت‌زنی‌های نامحسوس در تمامی مناطقی که احتمال حضور سارقان متصور بود، مخفی‌گاه آنان را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات منسجم هر دو متهم را حین اوراق خودروهای سرقتی در محل مغازه و انباری واقع در سه راهی روستای خانگی دستگیر کردند.

بابانژاد افزود: در تحقیقات انجام یافته متهمان به سرقت 48 دستگاه خودرو از داخل شهرها و بازارهای هفتگی شهرستان‌های مختلف استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و کردستان اعتراف کرده‌اند.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه در این باره دو نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شدند، خاطرنشان کرد: ارزش اموال مسروقه حدود 10 میلیارد ریال برآورد شده است و تعداد زیادی از مالباختگان نیز جهت شناسایی اموال در این یگان حضور یافته و موفق به شناسایی اموال خود شده‌اند.

شهرستان مهاباد سارقان 48 خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر