کد خبر: 378735 A

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی:

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: طرح تشدید نظارت بر بازار و بازرسی ویژه در ایام ماه مبارک رمضان استان با اولویت اقلام پرمصرف شهروندان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، سلیمان علیزاده معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن وتجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه بر اساس این طرح که تا ۱۵ تیرماه امسال ادامه دارد اقلام پر مصرف خانوارها از جمله شکر، روغن، خرما، گوشت، نان و برنج از جمله اقلامی است که در امر نظارت و بازرسی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، اظهار داشت: طرح ویژه نظارت بر بازار و مایحتاج عمومی مردم با نظارت ۱۰ اکیپ در مرکز استان و دو اکیپ در هر شهرستان آغاز شده است.

وی افزود: این طرح با هدف نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با هماهنگی و هم ‌افزایی اتاق ‌های اصناف در سطوح خرده فروشی‌ها و استفاده حداکثری از توان بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار و ناظرین افتخاری و برنامه‌ریزی برای انجام گشت‌های مشترک با سایر دستگاه ‌های ذیربط تا ۱۵ تیر برگزار می شود.

علیزاده گفت: در این ایام نظارت بر نمایشگاه‌ های طرح ضیافت و استقرار بازرسان مقیم متضمن هماهنگی با ادارات تعزیرات حکومتی برای استقرار شعبه رسیدگی کننده به شکایات مردمی و نظارت بر فروش‌ های فوق‌ العاده اعم از اصناف و فروشگاه‌ های زنجیره‌ای است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی تصریح کرد: نظارت بر ترازوهای مرغ ‌فروشان در زمینه کم ‌فروشی، تقلب و تبلیغات خلاف واقع و تشریح اهداف و کیفیت اجرای طرح نظارتی توسط مسئولان ذیربط نیز از طریق رسانه‌ها پیش ‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: ۴۳۰ غرفه نمایشگاهی در چندین شهر استان نیز با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت های بخش خصوصی برای تامین به موقع و با قیمت مناسب مایحتاج مردم در ایام ماه مبارک رمضان تشکیل شده است.

علیزاده با بیان اینکه این نمایشگاه‌ها در برخی شهرهای آذربایجان غربی از جمله ارومیه، میاندوآب، پیرانشهر، شاهین دژ و تکاب دایر شده است، افزود: هر سال قبل از آغاز ماه مبارک رمضان دستگاه‌های مختلف استان با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر توزیع و عرضه اقلام پرمصرف مردم در بازار اقدام می کنند.

به گزارش ایلنا، گفتنی است با فرا رسیدن ماه رمضان و افزایش تقاضا برای مصرف اقلامی همچون نان، مواد لبنی، مواد پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات، حلیم و شیرینی‌ های پرمصرف پایش مستمر بازار استان در این ایام انجام می‌شود.

سازمان صنعت معدن و تجارت ماه رمضان تشدید نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر