کد خبر: 378909 A

اسکندری خبر داد:

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: امسال صنعتی کردن بخش کشاورزی و سوق دادن به توسعه فعالیت‌های صنعتی و معدنی در سازمان صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایلنا، جعفرصادق اسکندری در مجمع سالیانه معدن اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری امسال به نام"اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل"تکلیف را برای همه مشخص کرده و بنابراین زمینه‌های لازم برای انجام کارهای اقتصادی فراهم شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سه موضوع مهم در بخش اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت است گفت: در این رابطه کاهش وابستگی به نفت و توجه به بخش معدن و ذخایر معدنی و نیز دانش‌بنیان و مردمی کردن اقتصاد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی از دو مزیت بسیار مهم برخوردار است تصریح کرد: خوشبختانه این سازمان برخوردار از زیرساخت‌های قانونی و وجود نیروهای متخصص و ماهر بوده و می‌توان از این دو مزیت مهم نهایت بهره را برد.

اسکندری از وجود دو هزار نفر به عنوان اعضای سازمان نظام مهندسی در استان خبر داد و بیان کرد: این تعداد اعضای فعال، ظرفیت های فراوانی برای رسیدن به اهداف قانونی مهیا کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود: هم‌اکنون انتظار از بخش معدن، ارتقاء بهره‌وری و کاهش ضایعات معدنی و نیز بهبود شرایط معادن بوده و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز آماده واگذاری تمامی اختیارات و مسئولیت‌ها به سازمان نظام مهندسی است.

اسکندری با اشاره به چالش‌های موجود در بخش معدن استان اظهار داشت: در این رابطه عدم استفاده از وجود مهندسان و فارغ‌التحصیلان جوان، برگزاری دوره‌های آموزشی ناچیز برای معدن‌کاران و فارغ‌التحصیلان معدنی و عدم صدور پروانه اشتغال برای فارغ‌التحصیلان این رشته، سبب مانع حضور آن در بازار کار شده است.

وی با بیان اینکه دو برنامه توسعه‌ای اقتصادی در استان آذربایجان‌غربی پیش‌بینی شده است گفت: در این رابطه صنعتی کردن بخش کشاورزی و سوق دادن به توسعه فعالیت‌های صنعتی و معدنی در دستور کار قرار دارد.

جعفرصادق اسکندری کشاورزی در آذربایجان‌غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر