کد خبر: 381127 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

ایلنا: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان گفت: تعداد 44 نانوایی متخلف این شهرستان به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

حسن عبدی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در بوکان با اشاره به اقدامات این اداره در اردیبهشت امسال در شهرستان بوکان اظهار داشت: در این رابطه عمده فعالیت‌ها و عملکرد بخش امور صنایع، جواز تاسیس پنج فقره واحد صنعتی با اشتغال 54 نفر بوده است.

وی افزود: علاوه بر آن یک جواز طرح توسعه با سرمایه گذاری 11 هزار میلیون ریال و اشتغال 51 نفر نیز در این بازه زمانی صادر شد.

 عبدی تصریح کرد: بررسی و پیگیری دستورالعمل‌های حمایتی و تامین سرمایه درگردش ابلاغی و اطلاع‌رسانی به واحدهای صنعتی و اعضای کارگروه تسهیل و علاوه بر آن، بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی این شهرستان نیز انجام شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان از پایش و بازدید تخصصی از تعداد 21 واحد صنعتی شهرستان خبر داد و افزود: علاوه بر آن پایش و بررسی واحدهای صنعتی تولیدی در قالب یک تیم 4 نفره و صدور پیشرفت فیزیکی جهت تمدید جواز تاسیس به تعداد 6 واحد صنعتی صورت گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش معدن در شهرستان بوکان اظهار داشت: در این رابطه تعداد 6 مورد بازدید از معادن و مصالح کوهی انجام شد و از سوی دیگر تعداد 2 فقره جواز برداشت شن و ماسه صادره از سازمان تحویل شد.

عبدی به چالش های مربوط به بخش معدن این شهرستان اشاره کرد و افزود: در این زمینه سرعت ناکافی در تولید اطلاعات پایه زمین شناسی و عدم دسترسی عموم به آن،ضعف توانمندی‌های فنی مهندسی و ساخت در بخش اکتشاف و صنایع معدنی، وجود مشکلات و تعارضات حل نشده بین بخشی با حوزه منابع طبیعی و وجود معارضین محلی و مشکلات ناشی از آن، از جمله مشکلات پیش رو محسوب می شود.

وی به بیان اقدامات بخش امور بازرگانی و توسعه تجارت بوکان پرداخت و گفت: در اردیبهشت امسال انتخابات داخلی اتحادیه طلافروشان و ساعت سازان برگزار و نرخ گذاری کالا و خدمات در دو رسته انجام شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان افزود: علاوه بر آن برگزاری نمایشگاه تخصصی مبلمان توسط شرکت نمایشگاه‌های میاندوآب، بررسی وضعیت مالی اتاق و اتحادیه‌های صنفی مربوط به سال 94 و بازرسی از شرکت ژینگه پاریزی صنوف آلاینده نیز در دستور کار قرار گرفت.

عبدی گفت: در این بازه زمانی قیمت انواع کالاهای خوراکی و غیر خوراکی در گروه کالایی از بازار آزاد بوکان با مراجعه حضوری و بررسی های میدانی اخذ شد.

وی با بیان عملکرد بخش فرش شهرستان بوکان تصریح کرد: در اردیبهشت، پیگیری بافت فرش صلح و دوستی در شهرستان بوکان و رفع موانع پیش رو انجام و پیگیری و هماهنگی جهت شرکت در نمایشگاه فرش دستباف کیش نیز صورت گرفت.

عبدی بیان کرد: بازرسی مشترک با تامین اجتماعی به تعداد 215 فقره، صدور کارت های شناسایی به تعداد 7 و کارت های شناسایی تمدیدی به تعداد 123 فقره در اردیبهشت در شهرستان بوکان رخ داد.

وی با بیان اهم اقدامات شهرستانی معاونت نظارت و بازرسی در اردیبهشت سال 95 گفت: در این رابطه 408 مورد بازرسی صورت گرفته و 73 پرونده به ارزش 115 میلیون و 999 هزار و 670 کشف شد.

به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان، بازرسین فعال در بخش آرد و نان در این ماه از 264 واحد نانوایی بازرسی کرده و تعداد 44 متخلف که تخلفات مکشوفه‌ آن‌ها 46 تخلف بود را به اداره تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

وی با اشاره به عملکرد اداره قاچاق کالا و ارز گفت: در اردیبهشت‌ امسال در گشت مشترک بازرسی در معیت کارشناس جهاد کشاورزی از تعداد 28 واحد عرضه کود و سم در سطح شهرستان بازرسی به عمل آورده و تعداد 4 واحد متخلف شناسایی و برای بررسی به اداره‌ی تعزیرات معرفی شده اند.

شهرستان بوکان نانوایی متخلف بوکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر