کد خبر: 382862 A

ایلنا: رئیس هیئت‌مدیره انجمن دفاع از حقوق مصدومین‌شیمیایی سردشت گفت: در آستانه هفتم تیر، سالگرد بمباران‌شیمیایی سردشت، برنامه‌های گرامیداشت این روز اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سردشت، رحیم واحدی با تشریح برنامه‌های سالگرد بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعثی عراق گفت: امسال برنامه‌های متوعی در در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه در شهر سردشت برگزار می‌شود که از آن جمله نمایش فیلم مستند "سپیده دمی که بوی لیمو می‌داد" با حضور آزاده بیزار گیتی کارگردان آن است.

وی گفت: این فیلم روز پنجم تیر در سینمای سردشت این شهر به نمایش درآمده و گروه تئاتر حلبچه نیز در همین روز و در همین مکان برنامه‌های نمایشی خود را اجرا می‌کنند.

واحدی افزود: در روز ششم تیرماه نیز با هدف بررسی زوایای مختلف حقوقی، روانشناسی، اجتماعی بمباران شیمیایی سردشت همایش علمی تحت عنوان "سردشت، شهر صلح" با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه برگزار می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت تصریح کرد: از پژوهشگرانی که در تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه و آثار هنری خود فاجعه سردشت و مشکلات قربانیان شیمیایی این شهر را مورد کنکاش و مطالعه قرار داده‌اند برای شرکت در این همایش دعوت شده است.

وی افزود: در همایش علمی سردشت، شهر صلح از پژوهشگران شیمیایی که در مورد سردشت کار کرده‌اند تجلیل می‌شود.

واحدی اظهار داشت: مراسم روز هفتم تیر نیز با هماهنگی ستاد گرامیداشت هفتم تیر با حضور مقامات سیاسی و اداری در مسجد جامع  برگزار می‌شود و پیش از آن در گلزار شهدا با قربانیان شیمیایی این شهر تجدید میثاق می‌شود.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن دفاع از حقوق مصدومان‌شیمیایی سردشت ضمن اشاره به اینکه سال‌های گذشته نیز مردم و جوانان شهر خود به نحو احسن از مهمانان این یادبود پذیرایی کرده بر ضرورت شرکت گسترده مردم، جوانان، فعالان مدنی، ورزشکاران و هنرمندان در این برنامه‌ها که به مدت 3 روز در این شهر برگزار می‌شود تاکید و اظهار امیدواری کرد این 3 روز شاهد آرای تصاویری زیبا از مهمان‌نوازی و فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرمان باشیم چون هر شهروند سردشتی خود به تنهایی می‌تواند زبان گویای مظلومیت شهر باشد.

سردشت بمباران شیمیایی سردشت رحیم واحدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر