کد خبر: 399715 A

معاون استاندار آذربایجان غربی:

ایلنا: معاون سیاسی، اجتماعی و امینتی استاندار آذربایجان غربی گفت: فعال‌سازی مجدد مرکز نگهداری متکدیان در ارومیه ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در ارومیه؛ علیرضا رادفر در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان آذربایجان غربی، با اشاره به تغییر وضعیت مرکز نگهداری متکدیان توسط شهرداری ارومیه اظهار کرد: متاسفانه در تغییر وضعیت مرکز نگهداری متکدیان ارومیه و تبدیل آن به فرهنگسرا، برخی تصمیمات سیاسی دخیل بود.

وی افزود: از تلاش شهرداری ارومیه برای اختصاص مکان جدیدی برای نگهداری متکدیان قدردانی می‌کنیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امینتی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مراکز نگهداری از متکدیان نباید دائمی باشد، گفت: مراکز نگهداری متکدیان باید موقتی و مرکزی برای پایش این افراد باشد.

رادفر همچنین به نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی برای مقابله با معضل تکدی‌گری تاکید کرد و افزود: باید از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در راستای مقابله با معضل اجتماعی تکدی‌گری نهایت استفاده را به عمل آورد.

در ادامه این جلسه عباس حسن خانی فرماندار ارومیه با اعلام اینکه، تعداد متکدیان در ارومیه افزایش یافته است، اظهار کرد: متاسفانه اکثر متکدیان ارومیه غیر بومی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به فرهنگ صحیح مردم تبریز در مقابله با معضل تکدی‌گری، متاسفانه تعدادی از متکدیانی که در تبریز شرایط فعالیت ندارند، به ارومیه مراجعه می‌کنند.

حسن خانی تکدی‌گری را یک معضل وارداتی در ارومیه دانست.

همچنین در این جلسه، هوشنگ عطاپور مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی بر ضرورت شناسایی و تشخیص هویت متکدیان تاکید کرد.

عطاپور افزود: تکرار تکدی‌گری باید جرم شناخته شده و با فرد خاطی به عنوان مجرم برخورد شود.

مرکز نگهداری متکدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر