کد خبر: 399722 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

ایلنا: متأسفانه سالهاست شاهد رواج پدیده زشت دیوار نویسی در شهرستان بوکان هستیم که این موضوع به دلیل عدم برخورد جدی شهرداری در این زمینه روز به روز افزایش می‌باید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوکان، بوکان از گذشته‌های دور تا به حال به عنوان شهری فرهنگی با آداب و رسوم زائیده فرهنگی مترقی شناخته می‌شده است.

زمانی که شهری با پیشینه فرهنگی با چنین برند و نمادی شناخته می‌شود به طور طبیعی باید رفتارهای ساکنان آن نیز در ابعاد مختلف برگرفته از هویت آن شهر باشد.

دیوارنویسی اگر چه از گذشته‌های دور یکی از شیوه‌های تبلیغاتی محسوب می‌شده اما تأثیر بدی بر زیبایی شهرها دارد، به طوری که در بسیاری از نقاط شهر بوکان، دیوارنویسی از سوی افراد و شرکت‌های کوچک و بزرگ با اهداف  تبلیغاتی و در برخی موارد بدون مجوز این امر صورت می‌گیرد.

برخی‌ها که همواره به دنبال تبلیغات همیشگی، آسان و کم هزینه هستند دست به تبلیغ های دیوار نویسی می زنند که تنها با تهیه یک اسپری رنگی و بدخط به جان دیوارهای شهر می‌افتند.

البته متاسفانه در بعضی مواقع نیز دیوار نویسی هایی بدور از بحث تبلیغات توسط برخی افراد و بخصوص جوانان انجام می شود که باید شهرداری و ارگان های ذیربط باید این موضوع را به طور جد پیگیری کرده و راه حلی برای رفع این مشکل پیدا کند.

هر وقت از کوچه پس کوچه‌های شهرستان بوکان عبور می‌کنیم شاهد نوشتن مطالب زیادی بامضمون‌های گوناگون بر روی دیوارها هستیم، حال این موضوع باعث شده دیوارنویسی به عنوان معضلی در بر هم زندن چهره شهر بوکان شناخته شود.

آنچه این روزها به شدت قامت شهر فرهنگی بوکان را دچار آسیب کرده، دیوارنویسی های متعددی است که بر  کالبد این شهر نقش می بندد و در کنار آن تبلیغات دیواری که در هر مکانی نصب شده و چهره منازل و دیوارهای شهر را به شدت دستخوش تغییر قرار داده است.

عدم برخورد جدی با پدیده دیوار نویسی در شهر بوکان سبب شده تا روز به روز بر تعداد چنین نوشته هایی افزوده شود.

لازم است در این زمینه شهرداری بوکان با اتخاذ تدابیر فوری و مناسب مانند برخورد با متخلفین و تبلیغ کنندگان و زیباسازی مناظر و دیوارهای شهری با طرح‌های زیبا جلوی رشد روز افزون این پدیده زشت را بگیرند.

در پایان به عنوان یک شهروند بوکانی نه تنها از مسئولان بلکه بیشتر از خود مردم هم درخواست دارم که با فرهنگ سازی خوب دیوار نویسی در بین فرزندان خود دیوار نویسی خوب را رواج داده و از نوشتن حرف های نا مناسب و دیوار نویسی بد جلوگیری کنند تا بتوانیم ما به عنوان یکی از شهرهای کشور که دارای دیوارنویسی‌های زیبا و بی نظیر خواهد شد مطرح شویم.

بوکان دیوار نویسی در بوکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر