کد خبر: 405102 A

فرماندار خوی خبر داد:

فرماندار خوی از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی بیمارستان آیت الله خویی خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین سیوانی‌اصل با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته امسال برای بیمارستان‌های خوی ۶۰۰ میلیارد ریال است، اظهار داشت: شهرستان خوی با جمعیتی بیش از چهارصد هزار نفر دارای دو بیمارستان است بیمارستان شهید مدنی خوی که سال ۱۳۰۰ در زمین وقفی هلال‌احمر با ظرفیت تخت ثابت ۱۲۵، تأسیس و در حال حاضر ۱۲۳ تخت دائر دارد و بیمارستان قمر بنی‌هاشم خوی که سال ۱۳۴۹ با ظرفیت تخت ثابت ۳۵۰، تأسیس و در حال حاضر ۲۰۵ تخت دائر دارد.

وی گفت: با توجه به اینکه ساخت بیمارستان آیت‌الله العظمی خویی(ره) از سال ۷۱ مورد بررسی قرار گرفت و بیش از ۲۴ سال از عمر این پروژه عظیم و حیاتی می‌گذرد اما امروزه این بیمارستان دوباره با کمک وزیر بهداشت و مسئولان مربوطه شروع به کار کرده است.

سیوانی، شهرستان خوی را به عنوان یکی از شهرستان‌های بزرگ غیر مرکز استانی کشور دانسته و تصریح کرد: توجه جدی به بخش درمان خوی می‌تواند در رفع نیازهای درمانی مردم منطقه بخصوص شهرهای شمال استان نقش به سزایی داشته باشد و با برشمردن مسائل و مشکلات شهرستان خوی، نبود مراکز درمانی و قدیمی بودن آنها را از مطالبات اصلی مردم شهرستان خوی دانست.

فرماندار خوی ادامه داد: در پی سفر دولت تدبیر و امید  در خرداد ماه سال  ۹۵ از ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مبلغ ۲۲۰ میلیاردریال خارج از مصوبه هیئت دولت به این بیمارستان اختصاص یافت و به مردم اطمینان می‌دهم این بیمارستان به همت و پیگیری‌های فرمانداری و حمایت‌های بی‌دریغ استاندار و وزارت بهداشت و درمان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوربزودی به مرحله اتمام خواهد رسید.

وی افزود: ساخت بیمارستان آیت‌الله خویی با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت است و بنا به گفته پیمانکار این پروژه تا یک و نیم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و تا به امروز پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی داشته است.

بیمارستان آیت الله خویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر